تهران، میدان آرژانتین، خیابان نوزدهم، پلاک 10، واحد 7

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در سوئد

حداقل مبلغ لازم برای سرمایه گذاری در سوئد چقدر است؟ کم خطر ترین راه سرمایه گذاری در سوئد چیست؟ آیا با خرید خانه و املاک در سوئد می شود اقامت گرفت؟ تاسیس شرکت در سوئد چقدر سرمایه می خواهد؟
زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه

جعبه اطلاعات کلیدی!

 • سوئد ، بزرگ ترین بازار تجارت آزاد اسکاندیناوی را دارد.
 • سوئد صرفا براساس سرمایه گذاری در ملک ، تابعیت یا اقامت را ارائه نمی دهد.
 • ویزای سرمایه گذاری سوئد به افراد خود اشتغال، کارآفرینان و سرمایه گذاران تعلق می گیرد؛ مشروط بر این که تابعیت غیر اتحادیه اروپا را داشته باشند.
 • اجازه اقامت سوئد برای مدت ۲ سال صادر می شود.
 • طرح تجاری ارائه شده توسط اداره مهاجرت سوئد مورد ارزیابی قرار می گیرد.

تجارت و سرمایه گذاری در سوئد

   سوئد که کشوری با نیروی کار بسیار ماهر، اقتصادی پایدار و پیشرو در زمینه نوآوری است، درهای خود را به روی سرمایه گذاران بین المللی گشوده است. این کشور، بزرگ ترین بازار تجارت آزاد  اسکاندیناوی را در جهان دارد و به دلیل دسترسی کامل به اتحادیه اروپا، نیروی کار ماهر و زیرساخت هایی در سطح جهانی، برای ایجاد مشاغل به مکانی مناسب تبدیل شده است.

   سوئد، سرمایه گذاران عمده ای را در صنایع این کشور از جمله خودرو، تولید برق و انرژی، کاغذ و  چوب، دارو، مراکز داده تدارکات و فن آوری اطلاعات جذب می کند. ثبات اقتصادی و قانونی شناخته شده در کنار کیفیت و استانداردهای زندگی کاملاً بالا و در عین حال، مقرون به صرفه، سبب شده تا این کشور، گزینه ای عالی برای سرمایه گذاران باشد.

   در مقاله پیش رو قصد داریم به سوالات زیر پاسخ دهیم :

 • تجارت و سرمایه گذاری در سوئد از چه روش هایی امکان پذیر است ؟
 • چه افرادی می توانند از این روش اقدام کنند؟
 • اجازه اقامت سوئد از روش سرمایه گذاری چگونه صادر می شود؟
 • شرایط صدور ویزای سرمایه گذاری در سوئد چیست؟
 • شرایط  مورد نیاز و لازم برای اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری چیست؟
 • معیار های ضروری برای متقاضی ، جهت دریافت اجازه اقامت سوئد از روش سرمایه گذاری کدامند؟
 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری چه مدارکی است؟

    در صورت داشتن هر سوالی در هر زمینه مربوط به مهاجرت می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما اقدام نمایید؛ همینطور می توانید از طریق صفحه مشاوره رایگان نوبت مشاوره خود را رزرو کنید(مدت محدود!).

مزایای سرمایه گذاری در سوئد

   ممکن است برایتان این سوال مطرح باشد که چرا شرکت های خارجی تمایل دارند در بازار سوئد حضور داشته باشند. تعدادی از شرکت های خارجی از کشورهای مختلف به ویژه در ۲ سال گذشته وارد بازار سوئد شده اند که از آن جمله می توان به کشورهای استونی، لتونی، لیتوانی، لهستان، فنلاند، نروژ، همچنین اوکراین و روسیه اشاره کرد .

   برخی از دلایلی که شرکت ها، سوئد را به عنوان مقصد جدید خود انتخاب کرده اند، شامل؛ زیرساخت های  در سطح جهانی، نیروی کار بسیار ماهر، سطح پایین فساد، بوروکراسی اندک و فرهنگ تجاری دوستانه است.

   زندگی و سرمایه گذاری در سوئد می تواند تصمیم با ارزشی باشد. فضای تجاری سوئد برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی بسیار مطلوب است. به همین دلیل تعجب آور نیست که این کشورسرزمین نوآوری هاست. شرکت هایی مانند اریکسون، ولوو، آسترا زنکا و ساندویک از سوئد ظهور کرده اند. اسپاتیفای (Spotify )، کلارنا ( Klarna ) و ایزتل ( ( iZettle مشاغلی هستند که بر اساس نوآوری ها ساخته شده اند.

   سوئد، برای کارآفرینان و سرمایه گذاران کوچک که ممکن است به دنبال یک بازار قوی و پایدار، با سیستم حمایت اجتماعی مستحکم باشند مزایای بازنشستگی زیادی را فراهم می کند و به آنان این امکان  را می دهد که دسترسی آزاد به اتحادیه اروپا و ۲۸ کشور در بازارهای شمال اروپا و بیش از ۵۰۰ مصرف کننده  داشته باشند.

   گذشته از تمام این ها، کیفیت زندگی برای شما و خانواده تان باید بر هر چیز دیگری مقدم باشد؛ در نتیجه  اعتقاد بر این است که فکر کردن به سوئد به عنوان خانه بعدی شما برای سرمایه گذاری، توسعه و تغییر محل زندگی باید جدی تلقی شود.

انواع ویزای سرمایه گذاری سوئد

   در بحث ویزای سرمایه گذاری در سوئد، باید این نکته ذکر شود که این کشور فقط براساس سرمایه گذاری در ملک، تابعیت یا اقامت را ارائه نمی دهد. ضمن این که در سوئد برای کارآفرینان یا سرمایه گذاران مقوله اقامتی جداگانه وجود ندارد؛ بنابراین کلیه افراد خود اشتغال، صرف نظر از این که کارآفرین باشند یا سرمایه گذار یا هر دو، در صورت تمایل به اقامت در این کشور برای اقامت بیش از سه ماه، باید برای اجازه اقامت براساس خود اشتغالی تقاضا بدهند.

   کارآفرینان غیر اتحادیه اروپا نیز قبل از رفتن به سوئد برای شروع کار باید درخواست اجازه اقامت دهند. بنابراین اگر قصد دارید بیش از سه ماه در سوئد مشغول به کار باشید، اگر قصد دارید کسب و کار خود را شروع و راه اندازی کنید یا اگر تصمیم دارید مالک بخشی از یک شرکت تجاری باشید، لازم است قبل از سفر به سوئد، برای اجازه اقامت اقدام نمایید. شما می توانید درخواستتان را از کشور خود یا هر کشور دیگری خارج از سوئد که در آن زندگی می کنید، ارسال نمایید.

   در برنامه ویزای سرمایه گذاری سوئد، سرمایه گذاران برای اقامت از طریق سرمایه گذاری، ویزای سرمایه گذاری می گیرند. توجه به این نکته ضروری است که اگر متقاضی برای مدت حداقل پنج سال در سوئد  اقامت نداشته باشد، بلافاصله اجازه اقامت دائم را دریافت نمی کند.

   اجازه اقامت می تواند برای ۲ سال اعطا شود؛ مشروط بر این که گذرنامه متقاضی ۲ سال اعتبار داشته باشد. اگر متقاضی بخواهد بیش از مدت مجاز اقامت در سوئد بماند، باید درخواست تمدید اجازه اقامت بدهد.

   اسناد و مدارک مورد نیاز برای درخواست تمدید با مدارک مورد نیاز درخواست بار اول متفاوت است؛ زیرا متقاضی برای تمدید اجازه اقامت باید نشان بدهد که پیش شرط های مجوز برآورده شده و قوانین حاکم بر تجارت، در دوره اول اقامت وی در سوئد رعایت شده است.

   شرایط لازم جهت اجازه اقامت سوئد عبارتند از:

 • تأییدیه خرید یک شرکت در سوئد
 • سرمایه گذاری ۱۵۰ هزار یورویی برای متقاضی اصلی
 • داشتن مهارت در زبان انگلیسی یا سوئدی
 • داشتن حداقل مدرک تحصیلی متوسطه
 • ارائه یک طرح تجاری (Business Plan) دقیق که این طرح تجاری توسط اداره مهاجرت سوئد ارزیابی می شود. اداره مهاجرت سوئد بر اساس ارزیابی مشاغل، تجارت مورد نظر متقاضی را خواهد سنجید و برای اعطای اجازه اقامت تصمیم خواهد گرفت.

   معیارهایی که متقاضی باید جهت دریافت اجازه اقامت سوئد داشته باشد، نیز شامل موارد زیر می شود:

    چنانچه دانشگاه یا موسسه مورد نظر، آزمون ورودی داشته باشد، نتیجه این آزمون و پیشنهاد پذیرش، باید به عنوان بخشی از درخواست ویزای دانشجویی یا اجازه اقامت ارائه شود. گرفتن وقت مصاحبه در سفارت اتریش، بر حسب نوع درخواست، ممکن است تا شش هفته طول بکشد و فرآیند بررسی درخواست ویزا، ممکن است از یک تا چهار هفته زمان ببرد.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی از دانشگاه های اتریش عبارتند از:

 • داشتن سابقه کار در زمینه تجارت مورد نظر و همچنین به طور کلی اداره مشاغل؛ به بیان دیگر داشتن تجربه قابل توجه در زمینه تخصص متقاضی و ارائه تجربه مدیریت مشاغل شخصی در گذشته
 • ارائه درست اهداف مورد نظر از سرمایه گذاری
 • داشتن تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده طی ۲ سال اول اقامت در سوئد
 • اثبات سرمایه گذاری و فعالیت در یک رشته تجاری یا مالکیت دستکم نیمی از یک شرکت تجاری

   علاقه مندان و متقاضیان اخذ ویزای سرمایه گذاری سوئد باید توجه داشته باشند که مدارک مورد نیاز برای اخذ این نوع ویزا به شرح زیر است:

 • کپی صفحات پاسپورت
 • کپی صورت حساب بانکی متقاضی و قراردادهای فروش
 • مدارک اثبات خرید، در صورتی که متقاضی یک شرکت تجاری موجود در سوئد را خریداری کرده یا قصد خرید آن را داشته باشد.
 • کپی قرارداد با مشتریان و تامین کنندگان کالا و خدمات
 • کپی مدارک ملی و گواهینامه های آموزشی، نامه های تأیید اشتغال از کارفرمایان قبلی
 • کپی هرگونه گواهی ثبت شرکت (چه در داخل و چه در خارج از سوئد)
 • اثبات سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی شرکت
 • اثبات بودجه برای حمایت از متقاضی و خانواده اش در صورت وجود

   در پایان یادآوری این نکته لازم است که برای کسب بهترین نتیجه و با موفقیت به پایان رساندن  پرونده مهاجرتی، وجود یک وکیل مهاجرت می تواند راه گشا باشد؛ چرا که اطلاع از قوانین مهاجرتی و حقوقی کشور مقصد و تهیه و تکمیل مستندات و مدارک، حرفه ای تخصصی است. موسسه حقوقی «همراه» با همکاری مشاوران و کارشناسان خبره و وکلای متخصص، از ابتدا تا انتهای مراحل پرونده مهاجرتی در کنار شماست.

Related Posts

Leave a comment