کار در اسپانیا

ویزای کار اسپانیا سه تا شش ماه اعتبار دارد. با توجه به موقعیت جغرافیایی، تنوع فرهنگی، شرایط زندگی و زیبایی های این کشور، مهاجرت به اسپانیا علاقه مندان زیادی دارد. در این مقاله علاوه بر شرایط و مدارک مورد نیاز به پردرآمد ترین مشاغل اسپانیا و حوزه هایی که این کشور در آنها با کمبود مواجه هست نیز به طور کامل پرداخته شده است.

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 9 دقیقه
[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ content_background_style=”cover” rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″]

جعبه اطلاعات کلیدی!

[gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • برای دریافت ویزای کاری اسپانیا باید، پیشنهاد کاری داشت.
 • نرخ بیکاری در اسپانیا: 16.26 درصد
 • ساعات کاری در هفته: حدود 40 ساعت در هفته
 • برای اخذ تابعیت اسپانیا باید از تابعیت قبلی صرف نظر کرد.
 • اخذ اقامت دائم اسپانیا بعد از پنج سال کار و زندگی در این کشور و اخذ تابعیت پس از 10 سال در صورت انصراف از تابعیت قبلی و داشتن برخی شرایط دیگرممکن است.

[/gem_list][/gem_textbox]

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

    مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت آن، با توجه به موقعیت جغرافیایی، تنوع فرهنگی، شرایط زندگی و زیبایی های این کشور علاقه مندان زیادی دارد و همانند دیگر کشورهای جهان، با در نظر گرفتن منافع ملی این کشور گزینه هایی برای مهاجرت، به افراد علاقه مند ارائه می دهد. یکی از این گزینه ها، ارائه ویزای کار به افراد متقاضی اقامت در این کشور است.

در هنگام مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای کار باید جوانب زیادی را بررسی کرد که این موضوع می تواند باعث ایجاد سوال های زیادی شود. سوال هایی مانند: آیا می توان از طریق ویزای کاری اسپانیا، اقامت دائم این کشور را گرفت؟ چگونه می توان برای اخذ ویزای کاری اسپانیا اقدام کرد؟ مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری اسپانیا کدامند؟ آیا اخذ تابعیت اسپانیا از طریق ویزای کار ممکن است؟ و… در این مقاله به این سوال ها پاسخ داده می شود؛ پس تا آخر با ما همراه شوید.

    در صورت داشتن هر سوالی در هر زمینه مربوط به مهاجرت می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما اقدام نمایید؛ همینطور می توانید از طریق صفحه مشاوره رایگان نوبت مشاوره خود را رزرو کنید(مدت محدود!).

ویزای کاری اسپانیا

   ویزای کار اسپانیا ویزایی طولانی مدت است که با دریافت آن می توانید در این کشور مشغول به فعالیت و کار شوید. فقط اتباع چندین کشور اروپایی برای کار و زندگی در این کشور نیازی به دریافت ویزا ندارند. در مورد بقیه کشورهای خارج از اتحادیه اروپا، دریافت ویزا برای حضور در اسپانیا ضروری است.

   ویزای کار اسپانیا سه تا شش ماه اعتبار دارد. اگر ویزای شما اعتبار سه ماهه با حق گرفتن مجوز کار باشد، شما مجاز خواهید بود که برای دریافت اجازه اقامت، درخواست بدهید که اعتبار آن یک سال است. قبل از انقضا اعتبار مجوز اقامت باید برای تمدید آن اقدام کنید.

   متقاضیان اقامت در این کشور بعد از یک سال کار و زندگی و داشتن مجوز اقامتی که به آن ها اجازه کار به مدت یک سال دیگر را می دهد، می توانند اعضای خانواده خود را نیز به اسپانیا بیاورند. اعضای خانواده برای کار کردن در این کشور نیازی به دریافت اجازه کار نخواهند داشت. اعضای خانواده دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا برای پیوستن به وی نیازی به یک سال انتظار ندارند.

   میانگین ساعات کار در هفته در اسپانیا کمی بیش از 40 ساعت است که ساعات کاری از 9:00 شروع می شود و ساعت 20:00 پایان می یابد و استراحت های طولانی در هنگام ناهار بین ساعات 14 الی 17 هنوز در برخی از شرکت ها انجام می شود. با این حال، در سال های اخیر دولت اقداماتی را انجام داده است که ساعات طولانی ناهار و استراحت را حذف کند.

   به طور معمول، نیروی کار با قراردادهای کاری که حتی برای شغل های موقتی نیز معمول است، تحت حمایت قرار دارد. دوره های آزمایشی معمولاً بین 6-2 ماه و حداقل زمان لازم برای اعلام خاتمه قرارداد 15 روز است. اگرچه برای کسانی که سال ها کار کرده اند، می تواند به سه ماه نیز برسد. کارمندان علاوه بر تعطیلات رسمی اسپانیا، حق استفاده از دستکم 22 روز مرخصی با حقوق را دارند.

[gem_table deactivate_responsive=”1″]

نرخ تورم 0.3 – درصد
میزان مالیات شرکت ها 35 درصد
میزان مالیات بر درآمد اشخاص 45 درصد
نرخ بیکاری 16.26 درصد
نرخ تأمین اجتماعی برای شرکت ها 29.90 درصد
نرخ تأمین اجتماعی برای کارمندان 6.35 درصد
سن بازنشستگی زنان 65.8 سال
سن بازنشستگی مردان 65.8 سال
حداقل دستمزد ماهانه 830 یورو

[/gem_table]

انواع ویزای کار اسپانیا

در هنگام دریافت ویزای کار اسپانیا باید بدانید که این کشور 2 نوع ویزای کار دارد که عبارتند از:

   ویزای کار اسپانیا: این ویزا برای کار در یک شرکت، موسسه یا سازمان در اسپانیا صادر می شود که دسته های اصلی آن عبارتند از:

ویزای Au Pair: این ویزا، یک ویزای طولانی مدت اسپانیا برای دانشجویانی است که می خواهند برای یک خانواده خاص در اسپانیا کار و در کارهای خانه یا نگهداری از کودکان به آنها کمک کنند. در صورت داشتن شرایط زیر می توانید برای ویزای Au Pair اقدام کنید:

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ content_background_style=”cover” rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • سن شما بین 17 تا 30 سال باشد.
 • به زبان اسپانیایی، انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی تسلط داشته باشید.
 • دست کم به صورت ابتدایی با زبان اسپانیایی آشنایی داشته باشید.
 • فرزند نداشته باشید.
 • قبل از درخواست باید یک خانواده میزبان پیدا کنید.

[/gem_list][/gem_textbox]

ویزای کارآفرینی اسپانیا: ویزای کارآفرینی، ویزای طولانی مدتی است که دارنده آن می تواند بیش از سه ماه در اسپانیا بماند و کار کند. این ویزا مخصوص گروه های زیر است:

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • کارآفرینان
 • متخصصان بسیار ماهر

[/gem_list][/gem_textbox]

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • محققان
 • کارمندانی که برای انجام فعالیت تجاری درون شرکتی به این کشور می آیند.

[/gem_list][/gem_textbox]

   دارنده ویزای کارآفرینی اسپانیا مجاز است در زمینه تخصصی خود، کار و در این کشور زندگی کند. این کشور از حضور متقاضیان فعال در مشاغل یا استارت آپ های نوآورانه که مطابق با منافع عمومی اقتصادی آن هستند، استقبال می کند. انواع ویزای کارآفرینی اسپانیا عبارتند از:

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ content_background_style=”cover” rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • ویزا برای کارآفرینان و فعالیت های تجاری
 • ویزا برای حرفه ای های بسیار ماهر
 • ویزا برای انتقال درون شرکتی
 • ویزای اقامت برای آموزش یا تحقیق
 • ویزا برای اعضای خانواده (این ویزا به اعضای خانواده افراد دارنده هر یک از انواع ویزای کارآفرینی ذکر شده در بالا اعطا می شود.)

[/gem_list][/gem_textbox]

   ویزای کار در تعطیلات: ویزای کار در تعطیلات، مجوز کار در اسپانیا مختص جوانان چند کشور جهان است و آن ها مجاز هستند برای یک دوره حداکثر یک ساله در این کشور کار کنند در حالی که هدف اصلی آن ها از سفر، گذراندن تعطیلات در اسپانیاست. ویزای کار در تعطیلات، قابل تمدید نیست.

   معیارهای اصلی برای درخواست این نوع ویزای اسپانیا عبارتند از:

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ content_background_style=”cover” rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • عدم استفاده قبلی از این برنامه
 • هدف اصلی سفر، گذارندن تعطیلات و کار هدف جانبی باشد.
 • نیروی بومی قادر به انجام این کار نباشد.
 • اخذ مجوز کار مورد نیاز
 • دوره کاری بیش از شش ماه نباشد.
 • کار نکردن برای یک کارفرما بیش از سه ماه
 • داشتن اقامتگاه مناسب در این کشور
 • تامین هزینه سفر

[/gem_list][/gem_textbox]

   ویزای خود اشتغالی اسپانیا: این ویزا برای تاسیس یا سرمایه گذاری در یک شرکت، موسسه یا سازمان فعال در اسپانیا یا کار به صورت فریلنسر است. اگر قصد راه اندازی کسب و کار در این کشور را دارید، باید مجوزهای مربوط به فعالیت تجاری را بگیرید، سرمایه گذاری کافی برای انجام فعالیت تجاری را انجام دهید که در این زمینه، شرط حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری وجود ندارد.

   اعتبار ویزای خود اشتغالی، یک سال است. اجازه اقامت معمولاً برای یک دوره 2 ساله قابل تمدید، صادر می شود، مشروط بر این که واجد شرایط باشید و هر سال دستکم 183 روز در اسپانیا حضور داشته باشید. پس از پنج سال داشتن اجازه اقامت موقت، می توانید برای اقامت دائم درخواست بدهید.

پس از 10 سال اقامت قانونی (موقت یا دائم) در صورت صرف نظر از تابعیت قبلی، داشتن ثبات مالی، نداشتن سابقه کیفری، اثبات سازگاری با جامعه اسپانیا (دانش زبان اسپانیایی، فرهنگ، ارزش ها و مشارکت در فعالیت های اجتماعی) می توانید برای دریافت تابعیت این کشور اقدام کنید.

چگونه می توان برای ویزای کار اسپانیا اقدام کرد؟

   در صورتی که متقاضی ویزای کار اسپانیا هستید، ابتدا باید یک پیشنهاد کاری مشخص از یک شرکت، موسسه یا سازمان در اسپانیا دریافت کنید. از طرف دیگر، اگر متقاضی ویزای خود اشتغالی هستید، باید ثابت کنید که منابع مالی لازم را برای ایجاد کسب و کار خودتان در اختیار دارید.

زمان اقدام برای درخواست ویزا حداکثر سه ماه قبل از سفر به این کشور است و این کار در سفارت، کنسولگری اسپانیا یا یک مرکز درخواست ویزای ثالث انجام می شود.

برای تعیین وقت درخواست ویزای کار اسپانیا می توانید از یکی از این روش ها اقدام کنید: از طریق مرکز تماس کنسولگری اسپانیا یا مرکز پردازش ویزای ثالث یا به صورت آنلاین از طریق وب سایت کنسولگری یا وب سایت مرکز پردازش ویزا.

   مرحله بعد حضور در مصاحبه تعیین شده است. در روز مصاحبه، باید موارد زیر را انجام دهید:

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ content_background_style=”cover” rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • اگر در پنج سال گذشته به کشورهای حوزه شینگن سفر نکرده اید، باید بیومتریک، تصویر و اثر انگشت خود را ارائه دهید.
 • هزینه ویزا را پرداخت کنید. ممکن است مجبور شوید قبل، حین یا بعد از مصاحبه به صورت  نقدی پرداخت کنید.
 • مرحله بعدی انتظار برای پردازش درخواست ویزاست. اکثر کشورها درخواست ویزا را ظرف یک ماه بررسی می کنند. در برخی موارد، این روند می تواند تا 2 ماه تمدید شود.
 • به محض ورود به اسپانیا، با توجه به مدت زمان اقامت، بایستی برای دریافت مجوز کار و اقامت نیز اقدام کنید. در صورتی که ویزای شما شش ماه معتبر باشد، نیازی به ثبت نام یا اخذ مجوز کار نخواهید داشت.

[/gem_list][/gem_textbox]

   از طرف دیگر، اگر ویزای شما دارای اعتبار سه ماهه با تعهد دریافت مجوز اقامت است، یک ماه فرصت دارید تا در برنامه مربوط به تامین اجتماعی در اسپانیا ثبت نام کنید. اگر کارمند باشید، کارفرمای شما این کار را انجام می دهد. اگر شغل آزاد دارید، باید خودتان اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری اسپانیا

   یکی از مهم ترین مراحل درخواست ویزا برای کار در اسپانیا آماده کردن مدارک مورد نیاز است. مدارک مورد نیاز را با توجه به معیارهای تعیین شده جمع آوری کنید.

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ content_background_style=”cover” rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • فرم درخواست ویزای D اسپانیا
 • پاسپورت و کپی صفحات دارای اطلاعات مهم، پاسپورت های قدیمی تر و ویزاهای قبلی
 • 2 قطعه عکس جدید
 • اجازه کار که کارفرما باید آن را بگیرد.
 • گواهی عدم سوء پیشینیه کیفری طی پنج سال گذشته که نباید از تاریخ صدور آن بیش از شش ماه گذشته باشد
 • گواهی پزشکی که توسط یک پزشک معتبر صادر شده باشد.
 • اثبات محل اقامت
 • اثبات صلاحیت حرفه ای برای شغلی که در اسپانیا به شما پیشنهاد شده است.
 • قرارداد کاری که به امضای شما و کارفرمای شما رسیده است و شرایط کاری از جمله میزان پرداخت ماهانه در آن قید شده باشد.
 • مجوز لازم یا ثبت نام برای کار در اسپانیا

[/gem_list][/gem_textbox]

   به خاطر داشته باشید که با توجه به پیشنهاد شغلی یا برنامه سرمایه گذاری و ملیت خود، باید مدارک دیگری نیز ارائه دهید.

موفقیت در مسیر مهاجرت نیازمند آگاهی و تسلط نسبت به مقررات و قوانین کشور مقصد است و با توجه به این نکته مراجعه به یک وکیل مهاجرت آگاه و با تجربه باعث بالا رفتن احتمال اخذ ویزا و اقامت خواهد شد. امتیاز ویژه موسسه حقوقی «همراه» حضور وکلا و کارشناسان متخصص حوزه مهاجرت در کادر این موسسه است. با ما تماس بگیرید و از تجربیات و تخصص همکارانمان بهره مند شوید.

سوال های متداول در مورد کار در اسپانیا
 • شغل در آمد ماهانه (یورو)
  جراح مغز و اعصاب 9,870
  مدیر بانکداری بین الملل 5,820
  مدیر عملیات 5,440
  وکیل 5,070
  مدیر تحقیقات بالینی 4,810
  استاد دانشگاه 4,690
  سرپرست روابط عمومی 4,410
  مدیر فروش بیمه 4,320
  خلبان 3,940
  مدیر بازاریابی 3,570
 • فناوری اطلاعات، مهندسی، فروش، پزشکی، حمل و نقل و تدریس. بخش های بانکداری، انرژی و گردشگری نیز به فارغ التحصیلان ماهر نیاز دارند.
 • حداقل حقوق در اسپانیا 830 یورو در هر ماه و حداکثر حقوق 11 هزار و 400 یورو در هرماه است. میانگین حقوق ماهانه حدود 2 هزار و 710 یورو است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.