تهران، میدان آرژانتین، خیابان نوزدهم، پلاک 10، واحد 7

سیر تا پیاز هزینه زندگی در آفریقای جنوبی

هزینه تحصیل در آفریقای جنوبی چقدر است؟ هزینه های ماهیانه زندگی در آفریقای جنوبی چقدر است؟ بهترین شهرهای آفریقای جنوبی کدام اند؟ اجاره خانه در آفریقای جنوبی چقدر است؟ فاکتورها و موارد زیادی وجود دارند که باید قبل از هر گونه تصمیم گیری، آن ها را بررسی و ارزیابی کرد.
زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه

جعبه اطلاعات کلیدی!

  • متوسط هزینه زندگی در این کشور  ۱۲ هزار و ۴۶۸ رند است که ۱.۱ برابر متوسط جهانی است.
  • مشکلات ساختاری بهداشت و درمان در آفریقای جنوبی سبب استقبال از بیمه درمانی خصوصی در این کشور است.
  • آفریقای جنوبی تنها ۲۳  دانشگاه دولتی دارد.
  • دریافت مجوز استفاده از تلویزیون در آفریقای جنوبی مشروط به پرداخت هزینه است.
  • قیمت املاک در آفریقای جنوبی به طور قابل توجهی پایین تر از اکثر کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی، استرالیا و بیشتر کشورهای آسیایی است.

هزینه زندگی در آفریقای جنوبی

   معمولا علاقه مندان و متقاضیان مهاجرت پیش از انتخاب مقصد مهاجرت خود، موضوعات و مسائل مختلفی را به طور کامل و همه جانبه بررسی و ارزیابی می کنند تا بتوانند در نهایت تصمیمی بگیرند که در آینده با مشکلات کمتری مواجه شوند. یکی از این موضوعات بسیار مهم که باید به آن توجه ویژه ای داشت، هزینه زندگی در کشوری است که قصد مهاجرت به آن را دارند. این هزینه ها شامل مواردی چون هزینه تحصیل، هزینه اجاره یا خرید مسکن، میزان مالیات بر درآمد، هزینه خدمات درمانی و بهداشتی، هزینه حمل و نقل و مانند آن می شود.

   ما در این مقاله، هزینه های زندگی در آفریقای جنوبی را بررسی می کنیم و فهرستی از هزینه های مهم را به شما ارائه کرده و به این سوال ها پاسخ می‌دهیم: میانگین هزینه زندگی در آفریقای جنوبی چقدر است؟ آیا خدمات درمانی در آفریقای جنوبی برای عموم رایگان است؟ هزینه تحصیل در مدارس و دانشگاه های آفریقای جنوبی چقدر است؟ برای اجاره یا خرید مسکن در شهرهای مختلف چقدر باید هزینه کرد؟

    با توجه به این که مهاجرت امری پیچیده است که احتمالا سوال های زیادی را در پی دارد، در صورت داشتن هر سوالی می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما اقدام نمایید؛ همینطور می توانید از طریق صفحه مشاوره رایگان نوبت مشاوره خود را رزرو کنید(مدت محدود!).

میانگین هزینه های زندگی در آفریقای جنوبی

   هزینه های زندگی در آفریقای جنوبی به لطف اقتصاد در حال رشد و تقویت واحد پول این کشور بیشتر از سال های گذشته شده است. با این حال، هزینه زندگی هنوز هم در مقایسه با اکثر کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکای شمالی، مقرون به صرفه است.

متوسط هزینه زندگی در این کشور ۱۲ هزار و ۴۶۸ رند است که ۱.۱ برابر متوسط جهانی است. آفریقای جنوبی در شاخص هزینه‌ های زندگی سایت NUMBO در سال ۲۰۲۰، در میان ۱۳۲ کشور در رده ۷۲ و از نظر شاخص کیفیت زندگی در بین ۸۲ کشور در رده ۳۹ قرار گرفت. لازم است بدانید که واحد پول این کشور، رند (ZAR) و ۱۵.۳۱ رند معادل یک دلار آمریکاست.

   متوسط درآمد ماهانه پس از کسر مالیات، ۱۹ هزار و ۵۰۰ رند است. بخش عمده درآمد افراد صرف پرداخت اجاره مسکن (۲۶.۳ درصد)، حمل و نقل (۱۳ درصد)، خریدهای فروشگاهی (۲۹.۴ درصد) و قبوض خدمات رفاهی (۸ درصد) می شود، به عبارت دیگر، بیش از ۶۴ درصد از درآمد افراد برای این موارد هزینه می شود.

هزینه خدمات درمانی

   هرچند پزشکان متخصص و کارآمدی در سیستم خدمات درمانی دولتی در آفریقای جنوبی مشغول به کار هستند، اما به دلیل سطح پایین امکانات و تسهیلات پزشکی و بیمارستانی و مدت انتظار طولانی برای معاینه توسط پزشک، ساکنین این کشور استفاده از خدمات درمانی خصوصی را ترجیح می دهند.

   هزینه بیمه خدمات درمانی خصوصی به طور قابل توجهی متفاوت است و به طور متوسط، هزینه لازم برای استفاده از خدمات درمانی و بهداشتی خصوصی برای یک خانواده چهار نفره حدود هزار و ۱۰۰ تا ۲ هزار و ۲۰۰ رند در ماه است.

هزینه های تحصیل در آفریقای جنوبی

   هزینه تحصیل در آفریقای جنوبی، یکی از پارامترهایی است که حتما باید از قبل در مورد آن اطلاعات لازم را کسب کرد تا در هنگام بودجه بندی به مشکل بر نخورید. در این کشور، خانواده ها برای انتخاب مدرسه مناسب، گزینه های زیادی دارند اما تفاوت چشمگیری در میزان شهریه تحصیلی مدارس دولتی و خصوصی وجود دارد.

   در میان مدارس دولتی، مدارسی وجود دارند که شهریه تحصیلی بیشتری دریافت می کنند و طبیعتا از استانداردهای آموزشی بالاتری نیز برخوردار هستند و با این که نسبت به مدارس دولتی عادی شهریه بیشتری دریافت می کنند، در مقایسه با مدارس خصوصی و بین المللی ارزان تر هستند.

   شهریه مدارس بین المللی برای مقطع ابتدایی حدود ۶۷ هزار و ۵۰۰ رند برای یک سال تحصیلی است. برای استفاده از خدمات نگهداری روزانه کودک در مهد کودک های خصوصی باید حدود ۲ هزار و ۹۳۵ رند در هر ماه هزینه کرد.

   در آفریقای جنوبی تنها ۲۳ دانشگاه دولتی وجود دارد که این امر موجب بالا رفتن هزینه تحصیل در دانشگاه ها می شود. به طور مثال شهریه تحصیل در دانشگاه کیپ تاون با توجه به رشته و مقطع تحصیلی حدود ۵۱ هزار تا ۸۲ هزار رند در سال است.

هزینه های خدمات رفاهی (آب، برق، اینترنت، ...)

   طبق آمار موجود در سایت Numbeo، صورت حساب خدمات رفاهی در آفریقای جنوبی به طور متوسط حدود هزار و ۲۰۰ رند برای هر ماه است. صورت حساب خدمات رفاهی شامل آب، برق، گاز و دفع زباله می شود.

   هزینه های اشتراک اینترنت با پهنای باند بالا و تلویزیون، مشابه اکثر کشورهای اروپایی است. بسته های اینترنت با پهنای باند استاندارد از حدود ۶۰۰ رند شروع می شود و می تواند تا هزار و ۵۰۰ رند نیز باشد. جهت دریافت مجوز استفاده از تلویزیون در آفریقای جنوبی در سال اول باید ۲۷۰ رند به طور یک جا پرداخت کرد.

   بعد از سال اول هزینه مجوز تلویزیون ۲۶ رند برای هر ماه می شود. متوسط هزینه خدمات رفاهی در آفریقای جنوبی به صورت کلی در این جدول آورده شده است:

متوسط هزینه ماهیانه(رند(ZAR))
خدمات اساسی (برق، آب، گرمایشی، سرمایشی، زباله) برای آپارتمان ۸۵ مترمربعی۱,۴۰۲
اینترنت (سرعت ۶۰ مگابایت، بدون محدودیت)۹۲۱.۷۹
هر دقیقه مکالمه تلفن همراه با تعرفه داخلی۱.۷۹

میانگین اجاره مسکن در آفریقای جنوبی

   هزینه اجاره مسکن یکی از مهم ترین هزینه هایی است که بیش از ۲۶ درصد درآمد ماهانه افراد به آن اختصاص می یابد و باید به آن توجه خاصی داشت. هزینه اجاره مسکن در حومه شهر بسیار مقرون به صرفه است، اما در مرکز شهر داستان متفاوت است.

   شما می توانید یک خانه سه خوابه با باغ در جلو و پشت خانه با قیمت تقریبی ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار رند در مرکز شهر پیدا کنید، در حالی که قیمت اجاره یک آپارتمان مشابه در شهر ۷ هزار تا ۲۵ هزار رند است. میانگین اجاره بها در چند شهر آفریقای جنوبی در جدول زیر آورده شده است:

نام شهرآپارتمان یک خوابه در مرکز شهر (رند در ماه)آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر (رند در ماه)آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر (رند در ماه)آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر (رند در ماه)
کیپ تاون۱۰,۵۹۸۷,۶۱۳۲۲,۵۰۵۱۵,۳۴۰
ژوهانسبورگ۶,۹۲۰۵,۶۹۶۱۳,۶۷۷۱۱,۰۲۵
آلبرتون۵,۶۶۶۵,۲۶۶۱۰,۶۶۶۱۲,۶۶۶
دوربان۵,۲۹۶۴,۹۶۴۱۰,۰۰۰۹,۹۱۹
پروتوریا۵,۲۱۵۵,۱۸۲۹,۵۱۵۱۰,۲۳۵
میدلبورگ۴,۵۰۰۳,۰۰۰۱۱,۰۰۰۱۰,۸۳۳
پورت الیزابت۴,۱۱۲۴,۵۶۲۷,۶۷۵۷,۳۲۵
کیمبرلی۴,۰۰۰۳,۵۰۰۱۰,۰۰۰۲۴,۵۰۰

میانگین قیمت خرید مسکن در آفریقای جنوبی

   قیمت املاک در آفریقای جنوبی به طور قابل توجهی پایین تر از اکثر کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی، استرالیا و بیشتر کشورهای آسیایی است. علاوه بر این، محدودیت های کمی در فرآیند خرید ملک توسط خارجی ها اعمال می شود. میانگین قیمت خرید ملک در شهرهای مختلف آفریقای جنوبی به شرح زیر است:

نام شهرقیمت هر متر مربع در مرکز شهر(رند)قیمت هر متر مربع خارج از مرکز شهر(رند)
کیپ تاون۳۶,۰۵۱۱۹,۷۸۸
آلبرتون۱۵,۵۰۰۱۵,۵۰۰
ژوهانسبورگ۱۵,۰۵۹۱۱,۳۸۱
پورت الیزابت۱۲,۰۰۰۷,۵۰۰
دوربان۱۱,۲۳۷۱۲.۱۵۱
پرتوریا۱۰,۱۹۹۱۰,۵۹۸
لندن شرقی۱۰,۰۵۰۱۰,۵۸۸
میدلبورگ۶,۵۰۰۴,۰۰۰

متوسط هزینه خرید مایحتاج روزانه در آفریقای جنوبی

   در آفریقای جنوبی بخش عمده درآمد ماهانه افراد یعنی حدود ۲۹.۴ درصد برای خرید مایحتاج روزانه (مواد غذایی، پوشاک، محصولات بهداشتی،…) هزینه می‌شود. در این جا قیمت برخی از این موارد به همراه هزینه هایی مانند رفتن به رستوران، حق عضویت در باشگاه های ورزشی، مراجعه به پزشکف … آورده شده است:

رستوران

غذا برای یک نفر در رستوران ارزان قیمت۱۲۰ رند
غذا برای ۲ نفر در یک رستوران متوسط۵۵۰ رند
ساندویچ مک دونالد۶۰ رند
کاپوچینو۲۷.۷ رند

فروشگاه

شیر (پاکت یک لیتری)۱۵.۷۲ رند
یک قرص نان ۵۰۰ گرمی۱۳.۹۵ رند
برنج (یک کیلوگرم)۲۱.۹۵ رند
تخم مرغ (۱۲ عدد)۲۹.۸۱ رند
پنیر محلی (یک کیلوگرم)۱۰۶.۷۸ رند
فیله مرغ (یک کیلوگرم)۷۲.۶۶ رند
گوشت قرمز (یک کیلوگرم)۱۰۴.۳۵ رند
سیب (یک کیلوگرم)۲۴.۱۷ رند
گوجه فرنگی ( یک کیلوگرم)۲۰.۶۵ رند
سیب زمینی (یک کیلوگرم)۱۸.۶۶ رند
پیاز (یک کیلوگرم)۱۷.۳۰ رند

لباس

شلوار جین۷۵۶.۷۵ رند
لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره ای۴۸۹.۸۴ رند
یک جفت کفش نایک۱,۲۷۳ رند
یک جفت کفش چرمی مردانه۱,۲۱۸ رند

ورزش و اوقات فراغت

حق عضویت ماهانه باشگاه ورزشی۴۸۶.۴۸ رند
اجاره زمین تنیس (یک ساعت در
آخر هفته)۱۲۲.۹۷ رند
بلیط سینما برای یک نفر۹۰ رند

مراقبت های فردی

یک بسته ۱۲ تایی آنتی بیوتیک۱۹۰ رند
ویزیت ۱۵ دقیقه ای پزشک۴۸۸ رند
دئودرانت۳۰ رند
شامپوی مو۵۲ رند
خمیر دندان۱۹ رند
کوتاهی مو مردانه۱۲۴ رند
بسته چهار تایی دستمال توالت۲۶ رند

هزینه حمل و نقل در آفریقای جنوبی

   هزینه استفاده از حمل و نقل عمومی در آفریقای جنوبی بسیار مقرون به صرفه است، اگرچه در اغلب موارد ساکنین شهرهای این کشور ترجیحشان استفاده از تاکسی است. متوسط هزینه ماهانه برای استفاده از اتوبوس ها و قطارها حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ رند است. شهرهای این کشور سیستم حمل و نقل عمومی نسبتاً محدودی دارند.

   استفاده از تاکسی ها نیز مقرون به صرفه است و هزینه آن برای سفرهای کوتاه مبلغی حدود ۶۰ تا ۱۲۰ رند است. میانگین هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به صورت زیر است:

بلیط یک طرفه (حمل و نقل داخلی)۲۰ رند
بلیط ماهانه (قیمت عادی)۷۰۰ رند
ورودی تاکسی۲۰ رند
هر کیلومتر استفاده از تاکسی۱۲ رند
انتظار یک ساعته تاکسی۶۰ رند
یک لیتر بنزین۱۵.۶۵ رند

میزان مالیات بر درآمد در آفریقای جنوبی

   افراد در صورتی که  بیش از ۱۸۳ روز در آفریقای جنوبی زندگی و کار کرده باشند، واجد شرایط پرداخت مالیات بر درآمد هستند که شامل حقوق و درآمد ماهانه آن ها می شود.

   آفریقای جنوبی محاسبات مالیاتی پیچیده ای دارد. نرخ مالیات از ۱۸ تا ۴۵ درصد و به شرح زیر است:

میزان درآمد مشمول مالیاتمیزان مالیات
تا ۱۹۵ هزار و ۸۵۰ رند۱۸ درصد
از ۱۹۵ هزار و ۸۵۱ تا ۳۵۰ و ۸۵۰ رند۳۵ هزار و ۲۵۳ رند به علاوه ۲۶ درصد درآمد
از ۳۵۰ هزار و ۸۵۱ تا ۴۲۳ هزار و ۳۰۰ رند۶۳ هزار و ۸۵۰ رند به علاوه ۳۱ درصد درآمد
از ۴۲۳ هزار و ۳۰۱ تا ۵۵۵ هزار و ۶۰۰ رند۱۰۰ هزار و ۲۶۳ رند به علاوه ۳۶ درصد درآمد
از ۵۵۵ هزار و ۶۰۱ تا ۷۰۸ هزار و ۳۰۹ رند۱۴۷ هزار و ۸۹۱ رند به علاوه ۳۹ درصد درآمد
بالاتر از ۷۰۸ و ۳۱۰ رند۲۰۷ هزار و ۴۴۸ رند به علاوه ۴۱ درصد درآمد
بالاتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار رند۵۳۲ هزار و ۴۱ رند به علاوه ۴۵ درصد درآمد مشمول

گران ترین و ارزان ترین شهرهای آفریقای جنوبی کدامند؟

   طبق نظرسنجی هزینه های زندگی موسسه مرسر در سال ۲۰۲۰، شهرهای کیپ تاون و ژوهانسبورگ در میان ۲۰۹ شهر جهان به ترتیب در رده های ۱۸۷ و ۱۹۲ قرار گرفته اند. میانگین هزینه های زندگی بدون احتساب اجاره مسکن در برخی از شهرهای آفریقای جنوبی به شرح زیر است:

نام شهرهزینه زندگی برای افراد مجردهزینه زندگی برای خانواده چهارنفره
ژوهانسبورگ۹,۴۷۲۳۳,۳۷۵
پرتوریا۹,۳۳۷۳۲,۷۵۲
کیپ تاون۸,۶۱۶۳۰,۳۲۷
دوربان۸,۳۴۱۲۸,۷۳۱
پورت الیزابت۷,۷۸۷۲۷,۰۱۳
رستنبرگ۴,۳۳۴۵,۱۱۰

   استفاده از تخصص و تجربه یک وکیل مهاجرت آگاه و مسلط به قوانین و مقررات مهاجرتی، تاثیر تعیین کننده‌ ای در افزایش میزان شانس موفقیت شما در امر مهاجرت خواهد داشت؛ بنابراین توصیه ما به شما این است که در صورت امکان حتما از خدمات یک وکیل مهاجرت استفاده کنید.

   موسسه حقوقی «همراه» با در اختیار داشتن بهترین وکلای مهاجرت می‌تواند بهترین همراه شما در این مسیر باشد.

Related Posts

Leave a comment