تهران، میدان آرژانتین، خیابان نوزدهم، پلاک 10، واحد 7

سیر تا پیاز کار در مجارستان

آیا با ویزای کاری مجارستان می توان اقامت دائم گرفت؟ شرایط کار در مجارستان برای ایرانیان چگونه است؟ آیا امکان الحاق خانواده وجود دارد؟ کدام نوع ویزای کار مجارستان برای شما مناسب است؟ بهترین ویزای کاری مجارستان برای اخذ اقامت کدام است؟
زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه

جعبه اطلاعات کلیدی!

 • برای دریافت ویزای کاری مجارستان باید، پیشنهاد کاری داشت.
 • مجارستان در زمینه های خاصی مانند بخش های فناوری اطلاعات، مهندسی مکانیک، حسابداری و مالی، منابع انسانی، بازاریابی، فروش و ارتباطات تجاری، خودرو، ساخت و ساز و بخش بهداشت و درمان با کمبود نیروی کار ماهر روبرو است.
 • اجازه کار و ویزای کار برای مدت ۲ سال صادر می شود. اگر کارمند بخواهد اقامت خود را در مجارستان تمدید کند و واجد شرایط لازم باشد، امکان تمدید مجوز اقامت و کار وجود دارد.
 • براساس قانون مجارستان تابعیت مضاعف را به رسمیت می شناسد.
 • اخذ تابعیت مجارستان بعد از هشت سال کار و زندگی مستمر در این کشور و داشتن برخی شرایط امکان پذیر است.

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

   مهاجرت به مجارستان و اخذ اقامت این کشور، با توجه به تنوع فرهنگی، سطح مناسب زندگی و فرصت های شغلی زیاد برای مهاجران، علاقه مندان و متقاضیان مهاجرت زیادی دارد و مانند دیگر کشورهای جهان در جهت تامین منافع اقتصادی خود به افراد علاقه مند، گزینه هایی برای مهاجرت ارائه می دهد. یکی از این گزینه ها، اعطای ویزای کار به متقاضیان کار و اقامت در این کشور است.

در هنگام مهاجرت به این کشور از طریق ویزای کار باید جوانب زیادی را بررسی کرد که این موضوع می تواند باعث ایجاد سوال ها و ابهام های زیادی شود.

   سوال هایی از این قبیل: چگونه می توان برای اخذ ویزای کاری مجارستان اقدام کرد؟ مدارک لازم برای اخذ ویزای کار مجارستان کدامند؟ آیا اخذ تابعیت مجارستان از طریق ویزای کار ممکن است؟ و… در این مقاله به این سوال ها پاسخ داده می شود پس تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

شما عزیزان با مطالعه مقاله پیش رو، اطلاعات جامعی در مورد ویزای کاری مجارستان کسب خواهید کرد. در صورت داشتن هر سوالی در هر زمینه مربوط به مهاجرت می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما اقدام نمایید؛ همینطور می توانید از طریق صفحه مشاوره رایگان نوبت مشاوره خود را رزرو کنید(مدت محدود!).

ویزای کاری مجارستان

مجارستان کشوری در اتحادیه اروپا است که به کارگران مهاجر شرایط کاری خوب و حقوق پایدار ارائه می دهد. اتباع کشورهای ثالث می توانند برای دریافت ویزای کار از ۲ طریق اقدام کنند؛ نخست، در قالب تخصص ها و مشاغل مطابق با ابلاغیه وزارت دارایی، دو، با اخذ مجوز کار.

اگر استخدام اتباع خارجی در مجارستان در قالب تخصص ها و مشاغل مطابق با ابلاغیه وزارت دارایی انجام شود، این استخدام نیاز به اجازه بازار کار نخواهد داشت؛ به عبارت دیگر دولت در این فرآیند مهاجرتی دخالتی ندارد.

   سطح عالی کار و زندگی بهترین دلیل برای کار در مجارستان است. این کشور دارای شاخص توسعه انسانی بسیار بالا و نیروی کار ماهری است و در میان کشورهای جهان، سیزدهمین کشوری است که کمترین نابرابری درآمدی در آن وجود دارد. با توجه به موفقیت اقتصادی مجارستان، این کشور می تواند سیستم های بهداشتی، آموزشی و استانداردهای بالای شغلی، از جمله مزایای خوب، حقوق تعطیلات، مرخصی دوران بارداری و مرخصی استعلاجی با حقوق را ارائه دهد.

   از دیگر مزایای کار در مجارستان، پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور است که باعث می شود فرصت های بیشتری برای اشتغال مهاجران وجود داشته باشد. از دیگر دلایل، می توان به پایین بودن هزینه های زندگی، تنوع فرهنگی، امنیت بالا و محیط دوستانه این کشور اشاره کرد.

   ساعات کار در مجارستان، به طور متوسط هشت ساعت در روز است. این هشت ساعت معمولاً از هشت صبح تا چهار بعدازظهر است. یا از ساعت ۹ صبح تا پنج عصر در روزهای دوشنبه تا جمعه است و روزهای شنبه و یکشنبه برای اکثر مردم روزهای استراحت است.

نرخ تورم۲.۷درصد
میزان مالیات شرکت ها۹ درصد
میزان مالیات بر درآمد اشخاص۱۵ درصد
نرخ بیکاری۴.۴ درصد
نرخ تأمین اجتماعی برای شرکت ها۲۱ درصد
نرخ تأمین اجتماعی برای کارمندان۱۸.۵۰ درصد
سن بازنشستگی زنان۶۳.۵ سال
سن بازنشستگی مردان۶۴ سال
حداقل دستمزد ماهانه۱۲۵,۰۰۰ فورنیت

   بعد از هشت سال زندگی مستمر در مجارستان به شرط تحقق برخی شرایط، می توانید برای دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور درخواست بدهید. هرچند با برخوداری از مجوز اقامت این کشور نیز بسیاری از مزایا مانند سفر در حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا، اقامت ۹۰ روزه در دیگر کشورهای اروپایی و حتی اقامت و کار در دیگر کشورهای اروپایی در دسترس خواهد بود.

   با این که بیشتر مشاغل موجود برای مهاجران در بوداپست قرار دارند، اما موارد استثنایی نیز وجود دارد. به عنوان مثال، شرکت هایی مانند مرسدس بنز در شهر کچمکت و آئودی در گیور کارخانه دارند.

   روش شروع کار در مجارستان بسته به تابعیت شما بسیار متفاوت خواهد بود. تبعه اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا، می توانند به مانند اتباع این کشور بدون نیاز به اخذ ویزای کار، برای اشتغال در مشاغل موجود درخواست بدهند.

   در صورتی که متقاضیان از اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا نباشند، باید با مراجعه به موسسات و سایت های کاریابی، کارفرمایی که علاقهمند به استخدام آن ها باشد، پیدا کنند. بعد از آن کارفرما باید از مقامات ذی صلاح برای کارمند جدید خود اجازه کار بگیرد. این فرآیند معمولاً حدود یک ماه طول می کشد.

   استخدام تبعه کشورهای غیراتحادیه اروپا در مجارستان، برخلاف کشورهای اروپای غربی مانند آلمان یا انگلستان، نسبتاً آسان است. این امر ناشی از پایین بودن میزان حقوق پرداختی به نیروی کار در مقایسه به دیگر کشورهای اروپای غربی است.

   بهترین وب سایت ها برای کاریابی در مجارستان نیز سه مورد زیر هستند:

 • Monster.hu: وب سایت محلی معروف Monster برای مجارستان
 • cvonline.hu: یکی از پرتال های شغلی پربازدید مجارستان که به زبان های انگلیسی و مجاری در دسترس است.
 • jobline.hu: گزینه دیگری برای یافتن شغل در مجارستان است. این وب سایت به زبان مجاری است، اما بسیاری از پیشنهادات به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

   اگر تبعه کشورهای انگلیسی زبان باشید (یا در این زمینه مهارت کافی دارید) گزینه دیگری که برای اشتغال در این کشور برای شما وجود دارد، مشاغل TEFL (آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی) است. مشاغل TEFL تقریباً در همه کشورهای جهان به طور گسترده در دسترس هستند و فرصت خوبی برای شروع در کشور جدید محسوب می شوند. دوره های آنلاین TEFL زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند با صرف وقت و هزینه کمی شغل مناسب خود را بدست آورید.

چگونه می توان برای ویزای کار مجارستان اقدام کرد؟

   روند درخواست به خودی خود ۲۵ روز طول می کشد و به مراحل زیر تقسیم می شود:

در مرحله اول، شرکت استخدام کننده باید برای استخدام نیروی کار به مدت ۱۵ روز در مجارستان آگهی کند. این کار به این دلیل انجام می شود که اولویت دولت، به کارگیری نیروی کار با افراد بومی این کشور است و در صورتی که فرد مناسب شغل مدنظر در این کشور پیدا نشد، کارفرما بعد از گذشت ۱۵ روز می تواند برای درخواست اجازه کار اقدام کند. اجازه کار پس از ۱۰ تا ۱۵ روز دیگر آماده می شود.

   پس از دریافت اجازه کار، کارمند باید شخصاً به کنسولگری یا سفارت مجارستان در کشور خود یا کشوری که در حال حاضر در آن اقامت قانونی دارد، مراجعه و برای دریافت ویزای کار درخواست بدهد.

اجازه کار و ویزای کار برای مدت ۲ سال صادر می شود. اگر فرد متقاضی بخواهد اقامت خود را در مجارستان تمدید کند و واجد شرایط لازم باشد، امکان تمدید مجوز اقامت و کار وجود دارد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری مجارستان

 • یکی از مراحل مهم در هنگام درخواست برای ویزا، جمع آوری و ارائه مدارک به سفارت مجارستان است. مدارکی که باید ارائه شوند، عبارتند از:
 • فرم درخواست مجوز اقامت را تکمیل و امضا کنید (این فرم در وبسایت اداره مهاجرت و پناهندگی مجارستان موجود است.)
 • پاسپورت معتبر به همراه پاسپورت های قبلی (دست کم به ۲ صفحه خالی در پاسپورت نیاز است و
 • پاسپورت باید در ۱۰ سال گذشته صادر شده باشد) ارائه شود و اعتبار آن تا پایان قرارداد کاری باشد
 • ۲ قطعه عکس براساس استانداردهای پاسپورت
 • رزرو بلیط هواپیما
 • اثبات محل اقامت برای کل مدت اقامت
 • بیمه معتبر (فقط بیمه مسافرتی در صورتی که بیمه عمومی توسط کارفرما ارائه شود.)
 • گزارش حساب بانکی شش ماه گذشته
 • اثبات درآمد، در صورت وجود
 • قرارداد کار مقدماتی امضا شده توسط کارفرما که باید حاوی اطلاعاتی در مورد مدت و شرایط کاری و جزئیات حقوق پرداختی باشد.
 • فرم ثبت نیروی کار مورد نیاز، مقدماتی معتبر که توسط مقامات ذیربط مجارستان صادر شده است.
 • گواهینامه های تحصیلی به زبان انگلیسی (جدیدترین گواهینامه های تحصیلی مرتبط با شغل که باید به تایید وزات خارجه مجارستان برسند)
 • شناسنامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • CV به انگلیسی
 • در صورت تاهل ارائه گواهی و سند ازدواج

   بهره گیری از خدمات مشاوره ای و اجرایی یک وکیل مهاجرت مسلط به امر مهاجرت، تا حد بسیار زیادی باعث تسهیل این فرآیند پیچیده خواهد شد؛ بنابراین توصیه اکید ما به شما این است که به یک وکیل مهاجرت مطمئن مراجعه کنید. موسسه حقوقی «همراه» با برخوداری از وکلای با سابقه در این زمینه می تواند بهترین انتخاب شما برای حصول بهترین نتیجه باشد.

سوال های متداول در مورد کار در مجارستان
 • شغلدر آمد ماهانه (فورینت)
  اورولوژیست۱,۶۳۰,۰۰۰
  وکیل دادگستری۱,۱۰۰,۰۰۰
  مدیر هواپیمایی۱,۰۳۰,۰۰۰
  مدیر عملیات۱,۳۰,۰۰۰
  مدیر داروخانه۸۸۰,۰۰۰
  استاد دانشگاه۸۸۰,۰۰۰
  مشاور معماری۸۴۴,۰۰۰
  مدیر کنترل کیفیت۷۷۰,۰۰۰
  مدیرارشد فناوری۷۳۴,۰۰۰
  مدیر منابع انسانی۷۳۴,۰۰۰
 • فناروی اطلاعات، بازاریابی، فروش و ارتباطات تجاری، منابع انسانی، حسابداری و مالی، خدمات مشتریان، خودرو، ساخت و ساز، مهندسی مکانیک، بخش بهداشت و درمان
 • بهره گیری از خدمات مشاوره ای و اجرایی یک وکیل مهاجرت مسلط به امر مهاجرت، تا حد بسیار زیادی باعث تسهیل این فرآیند پیچیده خواهد شد؛ بنابراین توصیه اکید ما به شما این است که به یک وکیل مهاجرت مطمئن مراجعه کنید. موسسه حقوقی «همراه» با برخوداری از وکلای با سابقه در این زمینه می تواند بهترین انتخاب شما برای حصول بهترین نتیجه باشد.
 • حداقل حقوق در مجارستان ۱۲۵ هزار فورنیت در هر ماه و حداکثر حقوق ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار فورنیت در هرماه است. میانگین حقوق ماهانه حدود ۴۹۳ هزار فورنیت است.

Related Posts

Leave a comment