تهران، میدان آرژانتین، خیابان نوزدهم، پلاک 10، واحد 7
زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه

سوالات متداول شما همراهان گرامی

    ما در بخش سوال های متداول قصد داریم، به سوال هایی که از ابتدای مسیر مهاجرت در ذهن علاقه مندان و متقاضیان ایجاد می شود، پاسخ بدهیم. این بخش بسیار کاربردی می تواند به شما برای برنامه ریزی مهاجرتی، وسعت دید بدهد.

توجه داشته باشید که این بخش به تناوب بروزرسانی خواهد شد تا مجموعه ای کامل از پر تکرارترین سوال های مهاجرتی به همراه پاسخ هایشان در دسترس شما عزیزان، قرار داشته باشد.

مهاجرت از طریق تحصیل، کم ریسک ترین راه مهاجرت به اروپا در سال ۲۰۲۰ است.

مهاجرت کاری به اروپا، از جمله پر متقاضی ترین مسیرهای مهاجرت به قاره سبز است.

کم هزینه ترین روش مهاجرت به اروپا، مهاجرت از طریق کار است.

کشورهای شرق اروپا، ارزان ترین و کم هزینه ترین و کشورهای حوزه اسکاندیناوی گران ترین و پر هزینه ترین کشورهای اروپایی هستند.

کانادا، استرالیا و آلمان، بهترین گزینه های مهاجرت کاری برای ایرانیان هستند.

تحصیل در کشورهای اروپایی غیر انگلیسی زبان به زبان همان کشور رایگان است.

برای مهاجرت کاری به اروپا بدون داشتن پیشنهاد کاری، می توان از فرصت جست و جوی کار (جاب سیکر) آلمان و اتریش استفاده کرد.

کشورهای اروپایی به دلیل فاصله جغرافیایی کمتر با ایران، برخورداری از استانداردهای بالای کیفیت زندگی، داشتن شرایط آب و هوایی چهارفصل، وجود فرصت های متعدد سرمایه گذاری، انگلیسی زبان بودن، و … بهترین مقصد مهاجرتی برای ایرانیان هستند.

آلمان، اتریش و آفریقای جنوبی، کشورهایی هستند که فرصت ویزای جست و کار را برای ایارانیان فراهم کرده اند.

انتخاب بهترین روش مهاجرت با در نظر داشتن فاکتورهایی مانند سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار و میزان سرمایه در کنار علایق شخصی امکان پذیر است.

استرالیا، کانادا و کشورهای اروپای غربی از جمله مهاجرپذیرترین کشورها هستند.

بازه زمانی گرفتن تابعیت یک کشور در کشورهای مختلف و براساس قوانین آن ها متفاوت است. اما در کشورهای مهاجر پذیر، این روند ۳ تا ۱۰ سال به طول می انجامد.

امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا از طریق سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد.

خرید ملک در قبرس، در کمتر از ۶ ماه، امکان اخذ اقامت دائم در اروپا را فراهم می کند.

خرید خانه در ترکیه منجر به اقامت موقت می شود اما تمدید آن و گذشت دستکم ۵ سال از از آن، به اخذ اقامت دائم ترکه منجر می شود.

تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان، رایگان است. با اخذ پذیرش این دانشگاه ها که عموما آلمانی زبان هستند، می توانید به صورت رایگان تحصیل کنید.

پاسخ این سوال با در نظر داشتن گزینه ها و فاکتورهایی مانند، هزینه زندگی، نرخ بیکاری، روند یافتن شغل، نرخ مالیات، کیفیت زندگی، شرایط اقلیمی، میزان امنیت، وضعیت بهداشت و درمان و … ممکن است.

شرط سنی در اخذ ویزاهای مختلف کشورهای متفاوت نقش مهمی دارد. این فاکتور به شکل ویژه ای در اخذ ویزای تحصیلی اعمال می شود.

بله. سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی IRCC به برخی از استان های این کشور، اختیار انحصاری و مجوز انتخاب افراد واجد شرایط را داده است.

فارغ التحصیلان خارجی دانشگاه های کانادا، می توانند پس از اتمام تحصیلات خود در هر یک از مقاطع تحصیلی در دانشگاه های این کشور، مجوز کاری با اعتبار ۳ ساله بگیرند. حضور ۵ ساله در کانادا که شامل مدت تحصیل و کار در این کشور است، مسیر دریافت اقامت دائمی را برای متقاضی فراهم می کند.

خرید ملک در ترکیه، می تواند اقامت یک ساله را برای خریدار به دنبال داشته باشد.