کار در انگلیس

داشتن قرارداد کاری در انگلیس، امری عادی است و هر کارمندی حق درخواست قرارداد کتبی را دارد. این قرارداد شامل شرایط و ضوابط استخدامی نیروی کار است و پس از امضای قرارداد توسط کارفرما قابل اصلاح نیست.

پاسپورت انگلستان
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 9 دقیقه
[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ content_background_style=”cover” rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″]

جعبه اطلاعات کلیدی!

[gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • در سال 2019، میانگین دستمزد در انگلیس 585 پوند بوده است.
 • ساعت کاری هفتگی، برای کارگران تمام وقت، 35 تا 40 ساعت در هفته است.
 • انواع ویزای کاری انگلیس، به طور کلی به سه دسته ویزای کاری بلند مدت، ویزای کاری کوتاه مدت و ویزای ویژه استعدادهای درخشان (استعدادهای جهانی) تقسیم می شود.
 • جهت اخذ ویزای کاری انگلیس، ابتدا باید تحت سیستم مبتنی بر امتیاز، امتیازات لازم کسب شود.
 • ویزاهای کاری انگلیس نیاز به حمایت مالی (اسپانسرشیپ) از کارفرمای محلی دارند.

[/gem_list][/gem_textbox]

مهاجرت به انگلیس از طریق کار

   مهاجرت به انگلیس از طریق کار، یکی از روش های مهاجرتی مورد توجه در بین افراد جویای کار در قاره سبز است و سبب طرح سوالات متعددی در زمینه مهاجرت، برای متقاضیان و علاقه مندان کار در انگلیس می شود. ما قصد داریم در این مقاله به این سوالات بپردازیم و به طور مفصل به آن ها پاسخ دهیم تا بتوانیم مسیر روشنی را برای تصمیم گیری علاقه مندان به این روش از مهاجرت، فراهم کنیم. سوالاتی مانند مشاغل مورد نیاز در انگلیس کدامند؟ حداقل و میانگین دستمزد در این کشور چقدر است؟ انواع ویزای کاری در انگلیس چه ویزاهایی هستند؟ مراحل اخذ ویزای کاری این کشور به چه صورت است؟ مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری انگلیس چه مدارکی هستند؟

  در صورت داشتن هر سوالی در هر زمینه مربوط به مهاجرت می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما اقدام نمایید؛ همینطور می توانید از طریق صفحه مشاوره رایگان نوبت مشاوره خود را رزرو کنید(مدت محدود!).

ویزای کاری انگلیس

   یکی از پرطرفدار ترین مقاصد مهاجرت در جهان، برای افرادی که تمایل به زندگی و کار در کشور دیگری دارند، انگلیس است. اگرچه، سیستم مهاجرت این کشور، محدودیت های مختلفی دارد اما روش های متعددی نیز جهت اخذ ویزای کاری این کشور ارائه شده است. بخش های اقتصادی متنوع و شرکت های بین المللی متعدد، نتیجه اقتصاد پویای این کشور هستند.

   طبق بررسی های انجام شده ​​در سال 2018، بزرگ ترین بخش ها در انگلیس از نظر تعداد کارمندان شامل عمده فروشی و خرده فروشی، مراقبت های بهداشتی و مددکاری اجتماعی، مدیریت، آموزش، علمی و فنی، تولید و صنعت گردشگری بودند.

   همچنین، در سال 2020، بزرگ ترین شرکت های مستقر در انگلیس از نظر سهام در بازار، شرکت های یونیلور (کالاهای مصرفی)، شرکت دارویی آسترازنه کا (AstraZeneca)، شرکت نفت و گاز رویال داچ شل (Royal Dutch Shell)، شرکت استخراج بی اچ  پی، شرکت استخراج ریو تینتو و شعبه بانک اچ اس بی سی هستند.

   دولت انگلیس با توجه به تغییرات بازار کار، همه ساله مشاغل مورد نیاز این کشور را در وب سایت خود منتشر و به روزرسانی می کند. لیست این مشاغل، در آگوست 2020 شامل موارد زیربوده است:

   محققان (بیوشیمی، فیزیک)، مهندسان (عمران، مکانیک، برق)، حوزه IT (تحلیلگران، طراحان سیستم، برنامه نویسان، طراحان وب و توسعه دهندگان نرم افزار)، پزشکی (پزشکان، روانشناسان، رادیوگراف ها، پرستاران، دامپزشکان و کار درمانگران)، آموزش (معلمان دبیرستان)، طراحان گرافیک، سرآشپزهای ماهر.

   میزان حداقل دستمزد در انگلیس هر ساله به روز می شود و از آوریل 2020 ، به شرح زیربوده است:

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ content_background_style=”cover” rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • 8.72 پوند در ساعت برای کارمندان 25 سال به بالا
 • برای کارمندان 18 تا 24 سال بین 4.55 تا 8.20 پوند در ساعت
 • 4.15 پوند در ساعت برای کارآموزان

[/gem_list][/gem_textbox]

   میانگین دستمزد در انگلیس با توجه به عواملی از جمله حوزه شغلی، منطقه، جنسیت و سطح مهارت، بسیار متفاوت است. در سال 2019، متوسط ​​حقوق هفتگی یک کارگر تمام وقت در انگلیس، 585 پوند بوده و شکاف حقوق و دستمزد جنسیتی در همین سال، 8.9 درصد بوده است

   داشتن قرارداد کاری در انگلیس، امری عادی است و هر کارمندی حق درخواست قرارداد کتبی را دارد. این قرارداد شامل شرایط و ضوابط استخدامی نیروی کار است و پس از امضای قرارداد توسط کارفرما قابل اصلاح نیست. قرارداد کاری باید حاوی جزئیات زیر باشد:

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ content_background_style=”cover” rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • تعیین ساعت کاری هفتگی: برای کارمندان تمام وقت، معمولاً 35 تا 40 ساعت در هفته و حداکثر ساعت کاری در هفته 48 ساعت است؛ اگرچه می توانند بیشتر کار کنند.
 • حق مرخصی سالانه: برای کارمند تمام وقت، 28 روز در سال است و انگلیس هشت روز تعطیل رسمی دارد.
 • در صورت فسخ قرارداد از سوی کارفرما، وی موظف است زمان فسخ را از قبل به کارمند خود اطلاع دهد.

[/gem_list][/gem_textbox]

انواع ویزای کاری انگلیس

   در ابتدا ذکر این نکته ضروری است که دریافت ویزای کاری انگلیس در حال حاضر، برای مشاغل معمولی یا کم مهارت امکان پذیر نیست و برای  انجام کار موقت در این کشور نیز ویزا اعطا نمی شود. در انگلیس ویزاهای کاری متعددی وجود دارد. ولی به طور کلی می توان آن ها را به سه دسته ویزای کاری بلند مدت، ویزای کاری کوتاه مدت و ویزای ویژه استعدادهای درخشان تقسیم کرد.

  ویزای کاری بلند مدت (Long-term Work Visa)

ویزای عمومی (Tier 2)

   این ویزا ویژه شهروندان خارج از منطقه اقتصادی اروپا و غیر از سوئیس است که توانسته باشند از کارفرمای انگلیسی جاب آفر (پیشنهاد شغلی) مهارتی دریافت کنند. در این روش افراد می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز به انگلیس بیاورند.

   با ویزای عمومی (Tier 2)، مدت اقامت در انگلیس دو حالت دارد: دارندگان این نوع ویزا می توانند حداکثر پنج سال و 14 روز در انگلیس بمانند یا مدت زمان مشخص شده در گواهی حمایت مالی به علاوه 1 ماه؛ در واقع هر که کدام کوتاه تر باشد، در نظر گرفته می شود.

   افراد می توانند اقامت خود را از 14 روز قبل از تاریخ شروع ثبت شده در گواهی حمایت مالی، آغاز کنند. مثلا اگر تاریخ شروع ثبت شده در گواهی حمایت مالی 15 جولای است، دارنده این نوع ویزا می تواند از یکم جولای اقامت خود را در انگلیس آغاز کند.

   این ویزا را می توان تا 5 سال دیگر تمدید کرد، مشروط بر اینکه مدت زمان اقامت تا آن زمان، بیش از 6 سال نشده باشد.

ویزای انتقال درون شرکتی (Tier 2)

   این نوع ویزا، شامل نیروهای کار ماهر خارج از منطقه اقتصادی اروپا و غیر از سوئیس می شود که توسط یک شرکت بین المللی به شعبه این شرکت در انگلیس منتقل خواهند شد. در این روش، کارفرمای به عنوان حامی مالی، جهت اخذ ویزا، به متقاضی گواهی حمایت مالی خواهد داد.

   2 شرط برای این روش وجود دارد: داشتن حداقل 12 ماه سابقه کار در زمینه شغلی که قرار است متقاضی در انگلیس به آن مشغول شود یا دستمزد سالیانه تعیین شده برای وی در انگلیس باید بیش از 73 هزار و 900 پوند باشد.

   مدت اقامت با این ویزا، یا با بازه زمانی که در ویزا مشخص شده، تعیین می گردد یا با مدت زمان ارائه شده در گواهینامه حمایت مالی؛ در این روش هر کدام  که کوتاه تر باشد، در نظر گرفته می شود.

حداکثر زمان اقامت برای ویزای انتقال درون شرکتی، برای کارکنانی که بیش از 120هزار پوند در سال درآمد دارند، 9 سال و برای کارکنانی که کمتر از  120هزار پوند در سال درآمد دارند، پنج سال و یک ماه است.

ویزای ورزشکاران (Tier 2)

   ورزشکاران حرفه ای و مربیان در سطح بین المللی که از شهروندان خارج از منطقه اقتصادی اروپا و غیر از سوئیس باشند، واجد شرایط دریافت این نوع ویزا خواهند بود و هیئت حاکمه ورزش، درخواست ورزشکار را تایید می کند.

   این ویزا می تواند 3 ساله صادر شود و برای 3 سال دیگر نیز تمدید شود.

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ content_background_style=”cover” rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • ویزای کاری کوتاه مدت (Short-term Work Visa)

[/gem_list][/gem_textbox]

ویزای خلاقیت و ورزشی

   این ویزا شامل شهروندان خارج از منطقه اقتصادی اروپا و غیر از سوئیس می شود که توانسته باشند کارفرما و حامی مالی در انگلیس پیدا کنند. منظور از نیروهای کار خلاق، افرادی هستند که در مشاغل خلاقانه مانند بازیگری، حرکات موزون، نوازندگی یا فیلمبرداری فعالیت می کنند.

   مدت زمان اقامت این افراد در انگلیس می تواند حداکثر تا 12 ماه باشد یا تا مدت زمانی که در گواهی حمایت مالی ذکر شده به علاوه 28 روز؛ در واقع هر کدام که کوتاه تر باشد.

ویزای کاری استعداد های درخشان (Tier 1)

   این ویزا، ویژه مهاجران دارای استعدادهای درخشان و خارج از منطقه اقتصادی اروپا و غیر از سوئیس بوده اما به تازگی تبدیل به ویزای استعدادهای جهانی شده است. برای اینکه واجد شرایط این ویزا شوید باید در یکی از حوزه های زیر سرآمد و برجسته باشید:

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • دانشگاه یا تحقیق
 • هنر و فرهنگ

[/gem_list][/gem_textbox]

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • تکنولوژی دیجیتال

[/gem_list][/gem_textbox]

   این ویزا می تواند برای مدت یک تا پنج سال صادر شود و به میزان نامحدود تمدید شود.

چگونه می توان برای ویزای کار انگلیس اقدام کرد؟

   در ابتدا باید عنوان کرد جهت اخذ ویزای انگلیس، در بسیاری از موارد، شما باید تحت سیستم مبتنی بر امتیاز قرار بگیرید که متقاضیان را بر اساس معیارهای مختلف طراحی شده برای ارزیابی صلاحیت ویزای کار یا تحصیل در انگلیس می سنجد.

   بیشتر برنامه های مربوط ویزای به کار، مانند طرح ویزای Tier 2 و همچنین برنامه های ویزای تحصیلی Tier 4 در حال حاضر از طریق این سیستم انجام می شود.

   بر اساس سیستم مهاجرت مبتنی بر امتیاز، در ابتدا متقاضیان کار، برای مجموعه خاصی از شرایط ، امتیاز کسب می کنند. پس از آن، افرادی که امتیاز کافی را به دست آورده باشند، واجد شرایط دریافت ویزا خواهند بود.

   به عنوان مثال، یکی از مهم ترین موارد سیستم مبتنی بر امتیاز، مهارت زبانی نیروی کار است که نباید کمتر از سطح B1 باشد. ولی بالاتر از این سطح، امتیاز بالاتری دریافت خواهد کرد. همچنین میزان تحصیلات و مرتبط بودن آن با مهارت فرد، سطح مهارت حرفه ای شخص و میزان دستمزدی که به آن سطح مهارت تعلق می گیرد، در امتیاز نهایی موثر خواهد بود.

   از سوی دیگر، اگر شما شهروند خارج از منطقه اقتصادی اروپا و غیر از سوئیس باشید، جهت کار در انگلیس، به مجوز کار مناسب نیاز دارید. بیشتر ویزاهای کاری انگلیس نیاز به حمایت مالی (اسپانسرشیپ) از کارفرمای محلی دارند؛ بنابراین قبل از اقدام برای ویزای کار انگلیس، باید شغل مناسب و حامی مالی پیدا کنید. سیستم مبتنی بر امتیاز، به کارفرمایان انگلیسی در پیدا کردن نیروی کار مناسب نیز کمک خواهد کرد.

   عملا، روند درخواست اجازه کار توسط کارفرمایی انجام می شود که مسئول صدور گواهی حمایت مالی متقاضی است. در ادامه متقاضی جهت اخذ ویزای کار انگلیس، باید به صورت آنلاین اقدام کند و بخش دیگری از درخواست ویزا، انجام  انگشت نگاری و گرفتن عکس در یک مرکز درخواست ویزاست.

اقامت دائم انگلیس

   اخذ ویزای کاری انگلیس می تواند به دریافت اقامت دائم این کشور منتهی شود؛ به این صورت که، پس از حداقل پنج سال کار و زندگی در انگلیس، شما می توانید درخواست اقامت دائم بدهید و بسته به نوع ویزای کاری شما و الزامات اداره مهاجرت، پس از طی پروسه اخذ اقامت دائم، می توانید این مجوز را دریافت نمائید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری انگلیس

   جهت اخذ ویزای کاری انگلیس، مدارک زیر مورد نیاز است. توجه داشته باشید، مدارکی که به زبان انگلیسی نیستند باید ترجمه رسمی شوند. همچنین بر حسب نوع ویزای درخواستی ممکن است مدارک بیشتری هم درخواست شود.

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • پاسپورت دارای اعتبار با حداقل یک صفحه خالی برای ویزا
 • گواهی حمایت مالی معتبر: این گواهی، شامل اطلاعات شخصی و اطلاعات مربوط به شغلی است که به شما پیشنهاد شده و معمولا به صورت سند کاغذی نیست. این کار به صورت الکترونیکی انجام شده و حامی مالی به شما گواهی شماره مرجع حمایت مالی را می دهد تا به مدارک درخواست ویزای خود اضافه کنید.
 • گواهی دریافت حقوق مناسب: دستمزد شما باید حداقل 30 هزار پوند در سال باشد.
 • مدرکی برای اثبات دانش انگلیسی: دریافت مدرک از یکی از آزمون های تایید شده زبان انگلیسی با حداقل سطح CEFR B1 (چارچوب کلی اروپایی برای مرجع زبان)، در چهار مهارت خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن
 • گواهی تمکن مالی: برای اثبات تمکن مالی، باید 90 روز قبل از ارائه درخواست ویزا، 945 پوند در حساب بانکی خود داشته باشید.
 • تاریخچه سفر پنج سال گذشته: این مدرک می تواند با توجه به پاسپورت های قدیمی شما یا سایر اسنادی که نشان دهنده سفرهای پنج سال گذشته شما باشد، اثبات شود.
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت

[/gem_list][/gem_textbox]

   موسسه حقوقی «همراه»، با داشتن وکلای متخصص و حرفه ای که به طور کامل و دقیق با قوانین مهاجرتی آشنایی دارند، می تواند بهترین همراهتان در رسیدن به اهداف مهاجرتی شما باشند.

   در پایان لازم است یادآوری کنیم که در فرآیند مهاجرت، تهیه مدارک و مستندات و دریافت اطلاعات تخصصی در رابطه با قوانین مهاجرتی برای رسیدن به موفقیت و اخذ هر نوع ویزا، از اهمیت بسزایی برخوردار است. از این رو، همراهی با وکلای خوب و متخصص در رسیدن به هدف بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.