تهران، میدان آرژانتین، خیابان نوزدهم، پلاک 10، واحد 7

هزینه زندگی در انگلیس آپدیت ۲۰۲۱

هزینه تحصیل در انگلیس چقدر است؟ خرج ماهیانه زندگی در انگلیس چقدر است؟ گران ترین و ارزان ترین شهرهای انگلیس کدامند؟ اجاره خانه در انگلیس چقدر است؟
زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه

هزینه زندگی در انگلیس

   در هنگام مهاجرت، باید تمامی مسائل مهم و تاثیرگذار را بررسی کرد؛ خواه مسائل مربوط به فرآیند مهاجرت، خواه مسائل و موضوعات مربوط به زندگی در کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید. یکی از موضوع های مهمی که قبل از هر گونه تصمیم گیری باید به آن توجه ویژه داشت، هزینه زندگی در آن کشور است. هزینه هایی مانند خرید خانه، اجاره خانه، هزینه تحصیل فرزندان، حمل و نقل، مالیات و ….

   ما در مقاله پیش رو، هزینه های زندگی در انگلیس را به صورت کلی بررسی می کنیم و جهت آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر شما، به این سوال ها پاسخ می دهیم: متوسط هزینه زندگی در انگلیس چقدر است؟ برای خرید آپارتمان در انگلیس چقدر باید هزینه کرد؟ آیا تحصیل در انگلیس رایگان است؟ ارزان ترین و گران ترین شهرهای انگلیس کدامند؟ با این امید که بتوانیم در تصمیم گیری بهتر به شما کمک کنیم.

    در صورت داشتن هر سوالی در هر زمینه مربوط به مهاجرت می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما اقدام نمایید؛ همینطور می توانید از طریق صفحه مشاوره رایگان نوبت مشاوره خود را رزرو کنید(مدت محدود!).

میانگین هزینه های زندگی در انگلیس

   متوسط هزینه زندگی در انگلیس مانند دیگر مناطق جهان، تابع عوامل مختلفی همچون سبک زندگی، منطقه محل زندگی و تعداد افراد خانواده است. شهر لندن به عنوان پایتخت این کشور به بالا بودن هزینه های زندگی مشهور است، هرچند هزینه زندگی در بقیه شهرهای بزرگ انگلیس هم کمتر از لندن نیست، اما با خروج از شهرهای بزرگ و رفتن به شهرهای کوچکتر هزینه های زندگی کمتر می شوند.

   در سال ۲۰۱۹، لندن در رده بندی گران‌ترین شهرهای جهان در میان ۱۹۰ شهر، در رده ۲۳ قرار گرفت و بعد از آن شهرهای بیرمنگام (رده ۱۳۵)، آبردین (رده ۱۳۷)، گلاسکو (رده ۱۴۵) و بِلفاست (رده ۱۵۸) قرار گرفتند.

   بخش عمده درآمد افراد در انگلیس صرف پرداخت اجاره مسکن (۲۹.۱ درصد)، حمل و نقل (۱۳ درصد) و خرید های فروشگاهی (۲۷.۱ درصد) می شود، به عبارت دیگر، بیش از نیمی از درآمد افراد صرف این موارد می شود. علاوه بر این هزینه ها، بایستی برای هزینه هایی مانند خدمات درمانی، مراقبت های فردی، سرگرمی و تفریحات و هزینه تحصیل فرزندان نیز بودجه تعیین کرد.

   متوسط هزینه زندگی در انگلیس هزار و ۳۲۸ پوند در ماه است که ۲.۳۷ برابر گران تر از متوسط جهانی است. انگلیس از نظر هزینه های زندگی در بین ۱۹۷ کشور جهان در رتبه ۱۵ و از نظر بهترین کشور برای زندگی در رده ۱۱ قرار گرفته است. متوسط درآمد ماهیانه در انگلیس پس از کسر مالیات، هزار و ۹۱۲ پوند است.

هزینه خدمات درمانی

   سیستم خدمات درمانی ملی (National Health System) انگلیس، خدمات درمانی و بهداشتی را به صورت رایگان به ساکنین این کشور ارائه می دهد. همه افراد در انگلیس از خدمات درمانی ابتدایی مانند درمان های اضطراری و گرفتن مشاوره از پزشک به صورت رایگان برخوردار می شوند، اما ویزیت توسط پزشک متخصص مانند چشم پزشک یا دندانپزشک، رایگان نیست.

   انگلیس از مراکز خدمات درمانی خصوصی بسیار خوبی برخوردار  است و بهترین گزینه برای کسانی است که نمی خواهند یا نمی توانند به مدت طولانی منتظر نوبت دهی مراکز درمانی دولتی بمانند.

   بیمه خدمات درمانی در انگلیس اجباری است و افراد در هنگام ورود به این کشور باید تحت پوشش بیمه درمانی باشند؛ به عبارت دیگر بدون داشتن بیمه خدمات درمانی، اقامت در انگلیس امکان پذیر نیست. مبلغ پرداختی برای برخورداری از بیمه خدمات درمانی، تابع وضعیت سلامت افراد و مواردی که  تحت پوشش بیمه قرار می گیرند، است. میانگین هزینه لازم برای بیمه خدمات درمانی خصوصی حدود هزار و ۴۳۵ پوند برای یک سال است.

هزینه های تحصیل در انگلیس

   یکی دیگر از موضوع های مهمی که در هنگام مهاجرت به انگلیس باید آن را در نظر داشت، هزینه تحصیل در این کشور است. تحصیل در مدارس دولتی انگلیس برای اتباع این کشور و همه کسانی که به صورت قانونی در این کشور اقامت دارند، رایگان است و خانواده ها صرفاً برای خرید لباس و لوازم مدرسه و غذا هزینه می کنند.

   والدینی که علاقه مند هستند فرزندان خود را در مدارس خصوصی انگلیس ثبت نام کنند، باید بدانند که این کشور، بهترین مدارس خصوصی جهان را دارد و شهریه تحصیل در مدارس خصوصی به طور متوسط حدود ۱۴ هزار پوند برای هر سال است.

   برای تحصیل در مدارس بین المللی در شهر لندن، متوسط شهریه ای که برای هر سال در نظر گرفته شده حدود ۳ هزار تا ۳۰ هزار پوند است. برای تحصیل در مقاطع بالاتر، شهریه ای که توسط دولت انگلیس تعیین شده ۹ هزار و ۲۵۰ پوند برای هر سال است.

   والدین شاغل برای نگهداری فرزندان زیر پنج سال خود، باید آن ها را به مراکز نگهداری کودکان بفرستند. متوسط هزینه ماهانه مراکز پیش دبستانی و نگهداری کودکان حدود ۹۲۰ پوند است.

هزینه های خدمات رفاهی (آب، برق، اینترنت و..)

   پرداخت صورت حساب آب، برق و.. مصرفی، یکی دیگر از هزینه های ماهیانه زندگی در انگلیس است. از آن جایی که شرکت های انرژی در انگلیس توسط بخش خصوصی اداره می شوند، هزینه های انرژی مصرفی سالیانه افزایش می یابند. این هزینه ها نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بالاتر هستند.

   متوسط تعرفه مصرف انرژی دوگانه (گاز و برق) برای یک ماه ۹۴.۸۳ پوند یا برای یک سال هزار و ۱۳۸ پوند می شود، در حالی که ارزان ترین آن برای یک ماه ۶۵ پوند یا ۷۸۸ پوند برای یک سال است.

   برای خانه هایی که اشتراک گاز و برق جداگانه دارند، متوسط قبض گاز برای یک ماه ۴۸ پوند و متوسط قبض برق برای یک ماه ۴۹ پوند است.

   هزینه خدمات رفاهی در انگلیس به صورت کلی در این جدول آورده شده است:

متوسط هزینه ماهیانه(پوند)
خدمات اساسی (برق،آب، گرمایشی، سرمایشی، زباله)۱۵۵
اینترنت (سرعت ۶۰ مگابایت، بدون محدودیت)۳۱
هر دقیقه مکالمه تلفن همراه با تعرفه داخلی۰.۱۱

میانگین اجاره مسکن در انگلیس

   اجاره آپارتمان (به صورت ماهیانه):

   در انگلیس نیز همانند دیگر کشورهای جهان، بخش زیادی از درآمد افراد صرف پرداخت اجاره مسکن می شود. میزان اجاره در انگلیس خصوصا شهرها، بالاست اما با این وجود ترجیح افراد به اجاره خانه است چون قیمت خرید خانه خصوصا در شهری مانند لندن بسیار گران است.

   میزان اجاره بها در شهر لندن از همه شهرهای انگلیس بیشتر است، هرچند که با توجه به مناطق مختلف شهر قیمت تغییر می کند. میزان اجاره بها در شهرهایی مانند منچستر و گلاسکو، مناسب تر است. میانگین اجاره بها در انگلیس به شرح زیر است:

  • آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: ۷۵۰ پوند
  • آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر: ۶۰۷ پوند
  • آپارتمان سه خوابه  در مرکز شهر: ۱.۲۶۷ پوند
  • آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر: ۹۸۸ پوند خرید

   در جدول زیر میانگین اجاره بها در شهرهای مختلف انگلیس آورده شده است:

نام شهرآپارتمان یک خوابه در مرکز شهر (پوند در ماه)آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر (پوند در ماه)آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر (پوند در ماه)آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر (پوند در ماه)
لندن۱.۷۲۸۱.۲۵۴۳.۱۸۲۲.۰۷۲
بریستول۹۲۴۷۴۸۱.۵۵۸۱.۱۷۸
منچستر۸۳۳۵۵۰۱.۴۲۴۸۹۷
بیرمنگام۷۶۵۵۶۳۱.۳۰۹۸۶۹
لیدز۷۰۲۵۱۶۱.۲۴۰۸۸۹
لیورپول۶۵۴۲۹۰۱.۰۱۹۷۰۲
بلفاست۶۲۹۴۵۸۱.۱۱۰۷۴۶
بولتون۶۱۶۴۵۰۱.۱۶۶۷۶۶
شفیلد۶۱۳۴۷۶۱.۰۹۱۷۹۱
آبردین۶۰۰۴۶۴۱.۱۱۵۹۴۴
چسترفیلد۵۰۰۳۵۰۷۲۵۵۵۰

میانگین قیمت خرید ملک در انگلیس

   یکی از گزینه های موجود برای افراد خارجی ساکن انگلیس جهت محل اقامت، خرید خانه است، هر چند با توجه به قیمت بالای خانه خصوصا در شهرهای بزرگ و مناطق شهری، نیاز به بودجه زیادی دارد.

   در جدول زیر میانگین قیمت خرید ملک در شهرهای مختلف انگلیس آورده شده است:

نام شهرقیمت هر متر مربع در مرکز شهر(پوند)قیمت هر متر مربع خارج از مرکز شهر(پوند)
لندن۱۱.۶۹۱۶.۱۸۱
چستر فیلد۱۰.۷۶۳۹.۱۲۷
بریستول۴.۵۲۹۳.۲۰۹
آبردین۴.۲۶۵۱.۲۶۶
لیورپول۳.۹۴۵۱.۷۲۵
منچستر۳.۷۵۱۲.۵۶۵
بیرمنگام۳.۱۲۰۱.۷۴۸
شفیلد۲.۷۸۹۲.۳۱۲
لیدز۲.۶۶۶۲.۲۵۰
بلفاست۱.۷۳۱۱.۲۳۹
بردفورد۱.۵۴۲۱.۳۴۹

متوسط هزینه خرید مایحتاج روزانه در انگلیس

   در انگلیس بخش زیادی از درآمد ماهیانه افراد یعنی حدود ۲۷.۱ درصد صرف خرید مایحتاج روزانه (مواد غذایی، بهداشتی و…) و حدود چهار درصد درآمد افراد در انگلیس، صرف خرید لباس می شود. در اینجا قیمت برخی از اقلام مواد غذایی، پوشاک و بهداشتی در انگلیس آورده شده است:

رستوران

غذا برای یک نفر در رستوران ارزان قیمت۱۲ پوند
غذا برای ۲ نفر در یک رستوران متوسط۵۰ پوند
ساندویچ مک دونالد۶ پوند
کاپوچینو۲.۷۵ پوند

فروشگاه

شیر (پاکت یک لیتری)۰.۹۱ پوند
یک قرص نان ۵۰۰ گرمی۰.۹۹ پوند
برنج (یک کیلوگرم)۱.۰۲ پوند
تخم مرغ (۱۲ عدد)۱.۹۵ پوند
پنیر محلی (یک کیلوگرم)۵.۵۷ پوند
فیله مرغ (یک کیلوگرم)۵.۶۴ پوند
گوشت قرمز (یک کیلوگرم)۷.۷۴ پوند
سیب (یک کیلوگرم)۱.۸۰ پوند
گوجه فرنگی ( یک کیلوگرم)۱.۷۰ پوند
سیب زمینی (یک کیلوگرم)۱.۱۶ پوند
پیاز (یک کیلوگرم)۰.۹۹ پوند

لباس

شلوار جین۵۸.۹۴ پوند
لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره ای۲۹.۴۸ پوند
یک جفت کفش نایک۶۲.۳۶ پوند
یک جفت کفش چرمی مردانه۶۱.۸۲ پوند

ورزش و اوقات فراغت

حق عضویت ماهیانه باشگاه ورزشی۳۰.۸۳ پوند
اجاره زمین تنیس (یک ساعت در آخر هفته)۱۰.۲۰ پوند
بلیط سینما برای یک نفر۱۰ پوند

مراقبت های فردی

یک بسته ۱۲ تایی آنتی بیوتیک۹ پوند
ویزیت ۱۵ دقیقه ای پزشک۸۱ پوند
دئودرانت۱.۵۷ پوند
شامپوی مو۳.۲۲ پوند
خمیر دندان۱.۴۳ پوند
کوتاهی مو مردانه در مناطق مهاجر نشین۱۳ پوند
بسته چهار تایی دستمال توالت۱.۸۳ پوند

هزینه حمل و نقل در انگلیس

   انگلیس سیستم حمل و نقل عمومی نسبتا خوبی دارد. درون شهرهای این کشور، هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی متغیر است. شهر لندن به عنوان پایتخت انگلیس، کامل ترین و بهترین سیستم حمل و نقل عمومی این کشور را دارد، اما هزینه استفاده از آن نسبتا بالاست. در مجموع می توان گفت که هزینه استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی در انگلیس در مقایسه با کشورهای دیگر زیاد است و حدود ۱۳ درصد از درآمد ماهیانه افراد صرف هزینه های رفت و آمد آن ها می شود.

   ساکنین لندن می توانند اویستر کارت (Oyster Card) خریداری و با استفاده از این کارت با هزینه کمتری از اتوبوس و مترو استفاده کنند. هزینه یک بلیط تک سفره با اتوبوس با استفاده از این کارت ۱.۵۰ پوند و برای مترو ۱.۴۰ پوند می شود.

   خرید و نگهداری خودروی شخصی در انگلیس، نسبتا مناسب و مقرون به صرفه است. قیمت بنزین نوسان دارد و مدام تغییر می کند، اما نسبت به مناطق دیگر جهان قیمت مناسبی دارد.

   هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در انگلیس بدین صورت است:

بلیط یک طرفه (حمل و نقل داخلی)۲.۵۰ پوند
بلیط ماهیانه (قیمت عادی)۶۵ پوند
ورودی تاکسی۳ پوند
هر کیلومتر استفاده از تاکسی۱.۲۴ پوند
انتظار یک ساعته تاکسی۱۷.۴۰ پوند
یک لیتر بنزین۱.۲۶ پوند

میزان مالیات بر درآمد در انگلیس

   نرخ مالیات بر درآمد در انگلیس در سال ۲۰۲۰-۲۰۱۹ در جدول زیر آورده شده است:

میزان درآمد مشمول مالیات (پوند)میزان مالیات (درصد)
۱۲.۵۰۰-۰معاف از مالیات
۵۰.۰۰۰- ۱۲.۵۰۱۲۰ (نرخ پایه)
۵۵.۰۰۰- ۵۰.۰۰۱۴۰
۱۵۰.۰۰۰-۵۵.۰۰۱۴۱
بیش از ۱۵۰.۰۰۰۴۵

گران ترین و ارزان ترین شهرهای انگلیس کدامند؟

   در جدول زیر میانگین هزینه های زندگی در برخی از شهرهای انگلیس آورده شده است:

نام شهر(ماهانه به پوند)
لندن۲.۰۰۰
پورثموث۱.۶۰۵
بریستول۱.۳۵۲
ادینبورگ۱.۲۶۷
منچستر۱.۲۰۲
بیرمنگام۱.۱۹۸
لیدز۱.۰۸۳
لیورپول۱.۰۵۵
شفیلد۱.۰۱۵
بلفاست۹۷۱
بولتون۹۵۷
بردفورد۹۲۱

   از آن جایی که امر مهاجرت، می تواند تاثیر بسیار قابل توجهی بر زندگی آینده شما داشته باشد، ما به شما توصیه می کنیم که قبل از هرگونه اقدامی، از یک وکیل مهاجرت زبده و مسلط به قوانین و مقررات مهاجرتی مشاوره بگیرید و با کمک گرفتن از او شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

   موسسه حقوقی «همراه» که بهترین وکلا و کارشناسان مهاجرتی را در اختیار دارد، می تواند بهترین انتخاب برای کسب نتیجه مطلوب باشد.

ارسالهای مرتبط

درج دیدگاه