سرمایه گذاری در انگلیس

انگلیس به عنوان ششمین اقتصاد بزرگ جهان، به دلایل مختلفی یکی از مقاصد محبوب سرمایه گذاران خارجی به شمار می آید. برخی از این دلایل عبارتند از: داشتن یکی از آزادترین اقتصادهای اروپا، سهولت راه اندازی تجارت در این کشور، چارچوب قانونی انعطاف پذیر، سطح رفاه بالا، سیستم بانکی با ثبات و به رسمیت شناختن تابعیت مضاعف.

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 8 دقیقه
[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ content_background_style=”cover” rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″]

جعبه اطلاعات کلیدی!

[gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • مدت اقامت در انگلیس با ویزای Start-up ،2سال بدون قابلیت تمدید و مدت اعتبار ویزای Innovator، سه سال و قابل تمدید است
 • اخذ تابعیت انگلیس از طریق سرمایه گذاری 5 میلیون و 10 میلیون پوند بعد از پنج سال اقامت
 • اخذ تابعیت انگلیس از طریق سرمایه گذاری 2 میلیون پوند بعد از شش سال اقامت
 • اخذ اقامت دائم انگلیس با سرمایه گذاری 2 میلیون پوند بعد از پنج سال اقامت
 • اخذ اقامت دائم انگلیس با سرمایه گذاری 5 میلیون پوند بعد از سه سال اقامت
 • اخذ اقامت دائم انگلیس با سرمایه گذاری 10 میلیون پوند بعد از 2 سال اقامت

[/gem_list][/gem_textbox]

مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری

   انگلیس به عنوان ششمین اقتصاد بزرگ جهان، به دلایل مختلفی یکی از مقاصد محبوب سرمایه گذاران خارجی به شمار می آید. برخی از این دلایل عبارتند از: داشتن یکی از آزادترین اقتصادهای اروپا، سهولت راه اندازی تجارت در این کشور، چارچوب قانونی انعطاف پذیر، سطح رفاه بالا، سیستم بانکی با ثبات و به رسمیت شناختن تابعیت مضاعف.

در این مقاله، ابتدا به صورت اجمالی موقعیت اقتصادی و شرایط سرمایه گذاری در انگلیس را بررسی کرده، بعد از آن به مزایای سرمایه گذاری در این کشور خواهیم پرداخت و در قسمت پایانی در مورد گزینه های مختلف سرمایه گذاری و اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور صحبت می کنیم تا بتوانیم به شما در کسب اطلاعات لازم جهت تصمیم گیری صحیح کمک کنیم.

   این مقاله اطلاعات جامعی در مورد مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری، اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور به شما ارائه می دهد، اما در صورت داشتن هر سوالی در هر زمینه مربوط به مهاجرت می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما اقدام نمایید؛ همینطور می توانید از طریق صفحه مشاوره رایگان نوبت مشاوره خود را رزرو کنید(مدت محدود!).

تجارت و سرمایه گذاری در انگلیس

   سرمایه گذاری فرایند پیچیده ای است که بدون بررسی و سنجیدن جنبه های مختلف و انتخاب روش سرمایه گذاری مناسب، ریسک بزرگی است. سرمایه گذاری در یک کشور خارجی هم از این امر مستثنا نیست و بدون آشنایی کامل با شرایط اقتصادی آن کشور، تصمیم گیری صحیح و همه جانبه ممکن نیست. به همین دلیل و برای آشنایی شما با شرایط اقتصادی انگلیس، ما در اینجا بخشی از واقعیت های مربوط به اقتصاد انگلیس را بازگو می کنیم .

   انگلیس شاخص توسعه انسانی –Human Development Index- بالایی دارد و در سال 2019 در میان 189 کشور در رده 15 جهان قرار گرفت. سرانه تولید ناخالص داخلی- برابری قدرت خرید- انگلیس در سال 2019، 42 هزار و 300 دلار بود که از این نظر در میان 189 کشور رتبه 23 را کسب کرد.

   انگلیس با تولید ناخالص داخلی 2.827 تریلیون دلار در سال 2019 ششمین اقتصاد برتر جهان نام گرفت. این کشور از نظر شاخص رفاه در سال 2020،  در میان 169 کشور جهان، در رتبه هشتم قرار گرفت.

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ content_background_style=”cover” rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • شاخص فساد اداری: طبق آمار منتشرشده در سال 2019، انگلیس در میان 180کشور جهان از نظر کمترین نرخ فساد اداری، در رده 12 قرار گرفت.
 • انگلیس یکی از رقابتی ترین اقتصادهای جهان را دارد و در سال 2019 در میان 140 کشور جهان در رده 9 قرار گرفت.
 • نرخ تورم در انگلیس در ماه نوامبر سال 2020  به میزان 0.9 درصد گزارش شده است.
 • نرخ بیکاری در انگلیس طبق آمار بانک جهانی در سال 2020،  4.9 درصد اعلام شده است.
 • میزان مالیات بر درآمد شرکت ها در جهت جذب سرمایه گذاران، 19 درصد تعیین شده و میزان مالیات بر درآمد اشخاص نیز 45 درصد است.
 • نرخ بهره بانکی در انگلیس توسط بانک مرکزی اروپا تعیین می شود که در سال 2020 میزان آن 0.1 درصد گزارش شده است.
 • انگلیس در زمینه «سهولت شروع یک تجارت» طبق رتبه بندی سالیانه بانک جهانی در سال 2019، در بین 190 کشور جهان، در رده هشتم قرار گرفت. متوسط زمان لازم برای راه اندازی کسب و کار جدید در انگلیس 13 روز است در حالی که در دیگر کشورهای اروپایی 32 روز است که از این لحاظ در قاره اروپا در رده نخست و در جهان در رده ششم قرار می گیرد.

[/gem_list][/gem_textbox]

   انگلیس یکی از بزرگترین کشورهای تولید کننده جهان به ویژه در زمینه صنایع هوایی و دارویی به شمار می آید. درآمد حاصل از بخش کشاورزی 0.6 درصد تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد، اما بازدهی بسیار خوبی دارد و 60 درصد نیازهای غذایی این کشور از این طریق تامین می شوند. حدود 1 درصد جمعیت فعال در این بخش مشغول به کار هستند.

   عمده محصولات کشاورزی سیب زمینی، چغندر، گندم و جو هستند. دامداری (به ویژه گوسفند و گاو) همچنان یک فعالیت عمده کشاورزی است. بخش ماهیگیری نیز به خوبی توسعه یافته است اما در حال حاضر با مشکل کاهش حجم ماهی در مناطق ماهیگیری سنتی رروبرو است.

   این کشور دارای منابع معدنی قابل توجهی است و قبلا  دهمین تولید کننده بزرگ نفت در جهان با ذخایر عظیم گاز طبیعی بود هرچند در حال حاضر، تولید آن به مقدار زیادی کاهش یافته است. با این وجود، گروه هایی مانند British Petroleum (BP) و Shell همچنان در زمره شرکت های پتروشیمی پیشرو این صنعت به شمار می آیند.

   بخش صنعت 17.4 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد و 17.7 درصد جمعیت شاغل در این بخش مشغول به کار هستند. قسمت های مهم بخش صنعت، ابزارآلات، تجهیزات حمل و نقل و مواد شیمیایی هستند. بخشهای صنعتی با پتانسیل بالا عبارتند از: فناوری اطلاعات و ارتباطات، فناوریهای زیستی، هواپیمایی، انرژی های تجدید پذیر و صنایع دفاعی.

   بخش خدمات، که بیش از 81.3 درصد نیروی کار را در استخدام خود دارد و بیش از 71.3 درصد تولید ناخالص  داخلی را تشکیل می دهد، به منزله موتور اقتصادی این کشور عمل می کند. لندن بزرگترین مرکز مالی اروپا، هم تراز با نیویورک، است. این شهر همچنین مقر بسیاری از شرکت های چند ملیتی است.

مزایای سرمایه گذاری در انگلیس

   انگلیس کشوری با اقتصادی پیشرفته و با درآمد بالاست و مزایای زیر را به سرمایه گذاران و بازرگانان خارجی ارائه می دهد:

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ content_background_style=”cover” rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • انعطاف پذیرترین چارچوب قانونی در جهان
 • نیروی کار بسیار ماهر و متخصص
 • اعطای اقامت دائم بعد از پنج سال اقامت و اعطای تابعیت و پاسپورت بعد از شش سال
 • اعطای تابعیت به تمام اعضای خانواده برای زندگی
 • دسترسی  به 184 کشور جهان بدون نیاز به ویزا
 • امنیت و کیفیت بالای زندگی
 • استانداردهای بسیار بالای آموزشی و خدمات بهداشتی و درمانی عالی
 • سیستم حقوقی شفاف
 • فرصت های شغلی ثابت
 • سهولت راه اندازی و اداره کسب و کار
 • عدم وجود مشکلات و موانع زیاد برای کارآفرینی
 • مزایای مالیاتی برای افراد غیر مقیم
 • سیستم مالیاتی ساده برای کسب و کارهای کوچک
 • بخش گردشگری سودآور
 • شبکه حمل و نقل توسعه یافته
 • امکان سرمایه گذاری در کسب و کارهای فعال در انگلیس بدون نیاز به  اعطای کمک مالی به موسسات و نهادها

[/gem_list][/gem_textbox]

انواع سرمایه گذاری در انگلیس

   ویزای Tier 1 (سرمایه گذار) مسیری سریع و مطمئن در اختیار متقاضیان سرمایه گذاری و خانواده آنها می گذارد. آنها با اخذ این ویزا می توانند به انگلیس مهاجرت کنند و از سطح بالای زندگی، امنیت و تحصیل در موسسات و دانشگاه های معتبر بین المللی بهره مند شوند و امکان دریافت تابعیت این کشور برای آنها در دسترس است.

برای اخذ این ویزای سرمایه گذاری نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی است که حداقل آن 2 میلیون پوند و دیگر مبالغ آن 5 میلیون پوند و 10 میلیون پوند است. دریافت ویزای Tier1 بسیار سریع صورت می گیرد و زمان لازم برای پردازش درخواست این ویزا  سه تا چهار هفته است. مدت اعتبار ویزای اولیه سه سال و به شرط تحقق شرایط لازم به مدت 2 سال دیگر قابل تمدید خواهد بود.

   سرمایه گذارانی که 2میلیون پوند سرمایه گذاری کرده اند به شرط پنج سال مستمر در این کشور می توانند دریافت اقامت دائم اقدام کنند. متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری با سرمایه گذاری 5 میلیون پوند و اقامت سه ساله بدون وقفه یا سرمایه گذاری 10 میلیون پوند و اقامت 2 ساله بدون وقفه، واجد شرایط اخذ اقامت دائم انگلیس می شوند.

   تسلط به زبان انگلیسی در هنگام دریافت ویزای اولیه ضروری نیست، اما برای مراحل بعدی یعنی تمدید ویزا، دریافت اقامت دائم و تابعیت یکی از شروط لازم است.

   ذکر این نکته ضروری است که مدت عدم حضور در انگلیس در طول اقامت موقت نباید بیشتر از 180 روز در یک سال باشد و در پنج سال قبل از دریافت اقامت دائم نباید از 450 روز فراتر برود. در فاصله زمانی یک ساله دریافت اقامت دائم و تابعیت انگلیس این غیبت نباید بیش از 90 روز باشد.

ویزای Innovator انگلیس

   ویزای Innovator  انگلیس معمولا به تجار باتجربه جهت راه اندازی یک تجارت نوآورانه اعطا می شود. این ویزا از تاریخ 29 مارس 2019 جایگزین ویزای Tier1 کارآفرینی انگلیس شده است. میزان سرمایه گذاری لازم برای این نوع ویزا 50 هزار پوند است و صلاحیت این افراد باید توسط نهادهای مربوطه تایید شود. این ویزا در ابتدا برای یک دوره سه ساله صادر می شود و قابل تمدید است. برای اخذ این ویزا باید واجد شرایط زیر باشید:

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ content_background_style=”cover” rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • تابعیت منطقه اقتصادی اروپا(EEA)  و سوئیس را نداشته باشید
 • قصد راه اندازی یا اداره یک کسب و کار در این کشور را داشته باشید
 • سن شما کمتر از 18 سال نباشد
 • تسلط به زبان انگلیسی در سطح B2 آزمون CEFR (معادل نمره 5.5  آیلتس در چهار مهارت خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن) باشد
 • دست کم 945 پوند برای تامین هزینه های خود و 630 پوند به ازای هر عضو از خانواده تان به همراه داشته باشید
 • ایده های تجاری شما برای دریافت تاییدیه از نهادهای مربوطه باید واجد شرایط زیر باشد:
 • طرح تجاری اصل و نوآورانه باشد و نیازهای جدید یا موجود در بازار را برآورده کند یا یک مزیت رقابتی ایجاد کند
 • مهارت، دانش، تجربه و آگاهی لازم نسبت به بازار را برای مدیریت موفقیت آمیز کسب و کارتان، داشته باشید
 • طرح تجاری شما حاوی شواهد لازم در مورد برنامه ریزی ساختاری و پتانسیل ایجاد اشتغال و رشد بازارهای ملی و بین المللی باشد

[/gem_list][/gem_textbox]

ویزای Start-Up انگلیس

   ویزای Start-Up انگلیس، ویزای جدیدی است که جایگزین ویزای Tier 1 کارآفرینی شده و مناسب کارآفرینان جدیدی است که قصد راه اندازی اولین کسب و کار خود در این کشور را دارند و این ویزا نیازی به سرمایه گذاری اولیه ندارد. به متقاضیان موفق، ویزای 2 ساله اعطا می شود که این مدت قابل تمدید نیست و برای تمدید اقامت در این کشور و توسعه کسب و کار، بایستی نوع ویزا را به ویزای Innovator تغییر دهید.

برای دریافت ویزای Start-Up باید واجد شرایط زیر باشید:

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • از اتباع منطقه اقتصادی اروپا(EEA)  و سوئیس نباشید
 • سن شما کمتر از 18 سال نباشد
 • یک نهاد باید طرح شما را تایید کند

[/gem_list][/gem_textbox]

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • منابع مالی لازم برای تامین هزینه های خود را به همراه داشته باشید
 • شرایط مورد نظر برای دانش زبان انگلیسی را کسب کنید

[/gem_list][/gem_textbox]

   با توجه به پیچیدگی های خاص فرایند مهاجرت و تغییرات مستمر قوانین و مقررات، مراجعه به یک وکیل خوب مهاجرت یکی از ضروریات این فرایند به شمار می آید. موسسه حقوقی «همراه» که کادری از وکلا و کارشناسان مهاجرتی زبده و مسلط به مسائل روز مهاجرتی را در اختیار دارد، بهترین و مطمئن ترین انتخاب برای حصول بهترین نتیجه است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.