تهران، میدان آرژانتین، خیابان نوزدهم، پلاک 10، واحد 7

سیر تا پیاز کار در کانادا

مزایای کار در کانادا چیست؟ انواع ویزای کاری کانادا کدامند؟ اخذ ویزای کاری کانادا، چگونه امکان پذیر است؟ مراحل و مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا کدامند؟ اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای کار چگونه امکان پذیر می شود؟ جاب سرچ یا همان جست وجوی کار در کانادا چه شرایطی دارد؟
زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۴ دقیقه

جعبه اطلاعات کلیدی!

 • دستکم ۳ سال کار و زندگی در کانادا، امکان اخذ تابعیت این کشور را فراهم می کند.
 • ۲ نوع اصلی ویزای کار کانادا، اسکیل ورکر و جاب آفر هستند.
 • ویزای کار کانادا قابل تمدید است.
 • نرخ بیکاری در کانادا ۶ درصد است.
 • فهرست مشاغل مورد نیاز در کانادا و استان های مختلف، متفاوت و براساس نیازهای مربوطه ارائه می شود.
 • جاب سرچ، طرحی آزمایشی برای جذب مهاجر است.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کاری

   مهاجرت به کانادا از طریق کار، به دلایل متعددی برای علاقه مندان و متقاضیان کار در سراسر جهان مورد توجه است. این کشور که در سال ۲۰۲۰ به عنوان مهاجرپذیرترین کشور جهان و دومین کشور امن دنیا معرفی شد، به دلیل برخورداری از نرخ بیکاری کم تر از ۶ درصد، می تواند فرصت های مناسب شغلی را در اختیار جویندگان کار قرار دهد.

   ما در این مقاله قصد داریم به سوال هایی مانند؛ مزایای کار در کانادا چیست؟ انواع ویزای کاری کانادا کدامند؟ اخذ ویزای کاری کانادا، چگونه امکان پذیر است؟ مراحل و مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا کدامند؟ اخذ اقامت دائم کانادا، از طریق ویزای کار چگونه امکان پذیر می شود؟، پاسخ بدهیم و مسیر مهاجرت به کانادا را برای علاقه مندان و متقاضیان این شیوه مهاجرتی روشن کنیم.

   ذکر این نکته ضروری است که این مقاله تنها بخشی از موضوع های گسترده ویزای کار در کانادا را تشریح می کند و مجموعه مقاله هایی برای توضیح کامل این مسیر در نظر گرفته شده اند. بنابراین اگر می خواهید اطلاعات کاملی از این موضوع داشته باشید، مقاله های مختلف ویزای کار در کانادا را در موسسه حقوقی «همراه» دنبال کنید.

   علاوه مطالعه این مجموعه مقاله ها که اطلاعات کاملی در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق کار ارائه می دهند، در صورت داشتن هر سوالی در هر زمینه مربوط به مهاجرت می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما اقدام نمایید؛ همینطور می توانید از طریق صفحه مشاوره رایگان نوبت مشاوره خود را رزرو کنید(مدت محدود!).

ویزای کاری کانادا

   کانادا به عنوان دومین کشور جهان از لحاظ شاخص های کیفیت زندگی برای بسیاری از افرادی که خواهان مهاجرت هستند، جز مقاصد نخست شناخته می شود. نرخ بیکاری پایین، کمبود نیروی کار ماهر، جمعیت نسبتا کم، هزینه های پایین اخذ ویزا و فرصت های شغلی متنوع در کنار انگلیسی زبان بودن این کشور سبب شده تا موضوع مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کاری، جذابیت و متقاضیان زیادی داشته باشد.

   از مزایای کار در کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهره مندی از فرصت زندگی در کشوری با وضعیت اقتصادی مطلوب
 • برخورداری از سطح رفاه اجتماعی فوق العاده
 • نرخ پایین مالیات
 • نرخ پایین هزینه های راه اندازی کسب و کار
 • تجربه زندگی و کار در یکی از امن ترین کشورهای جهان

انواع ویزای کاری کانادا

   سیستم کار در کانادا ۲ مرحله ای و براساس امتیازبندی است. ۲ روش اصلی مهاجرت به کانادا، اسکیل ورکر (نیروی کار ماهر) و جاب آفر (پیشنهاد کاری) هستند. در هر دوی این روش ها متقاضی باید در مرحله نخست امتیازات لازم را کسب کرده تا وارد مرحله دوم شود.

   داشتن شرایط زیر برای اخذ ویزای کاری براساس امتیازبندی اسکیل ورکر مورد نیاز است:

 • سن کم تر از ۴۰ سال
 • وجود رشته تحصیلی متقاضی در فهرست مشاغل مورد نیاز کانادا
 • دستکم ۳ سال سابقه کار مرتبط با تحصیلات
 • مدرک تحصیلی دستکم کارشناسی
 • کسب دستکم نمره ۶.۵ آزمون زبان آیلتس
 • کسب دستکم ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز این سیستم

   در روش جاب آفر کانادا نیز افراد باید فهرست مشاغل مورد نیاز در کانادا را بررسی کنند. چنانچه تخصص آن ها در این فهرست وجود داشت، از طریق موسسه های کاریابی، به دنبال دریافت پیشنهاد شغلی از جانب کارفرمایان کانادایی باشند.

   روش اکسپرس اینتری نیز از دیگر روش های اخذ ویزای کار در کاناداست. این روش براساس مهارت و سیستم امتیاز دهی تعریف شده است و متقاضی در صورت داشتن امتیازات لازم که تجربه کار کانادایی یکی از آن هاست، واجد این نوع ویزا می شود و می تواند برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری کانادا

   در هنگام صحبت از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا، بیش از هر زمان دیگر نیاز به همراهی با وکیل مهاجرتی احساس می شود تا با آگاهی از تمامی قوانین مهاجرت و مدارک مورد نیاز آن، بتواند شما را با موفقیت به هدفتان برساند.

   موسسه حقوقی «همراه»، با داشتن وکلای متخصص و حرفه ای که به طور کامل، با قوانین مهاجرتی آشنایی دارند، می تواند در چنین شرایطی بهترین همراه شما باشد.

   مدارکی که می توان از آن ها به عنوان مدارک مشترک در همه انواع ویزاهای کار کانادا نام برد، عبارتند از:

 • اصل پاسپورت
 • ارائه شناسنامه به همراه ترجمه
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • تکمیل فرم درخواست دریافت ویزای کار و ارسال آن برای اداره مهاجرت
 • مدرک تحصیلی
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه
 • بیمه

چگونه ویزای کاری کانادا بگیریم؟

   آیا به دنبال مهاجرت و یافتن کار در کشوری دیگر هستید؟ آیا می خواهید از طریق یافتن کار به کشور دیگری مهاجرت کنید؟ کانادا می تواند یکی از بهترین مقصدها برای این هدف شما باشد؛ چراکه این کشور روشی را در نظر گرفته تا افراد واجد شرایط بتوانند علاوه بر یافتن شغل، با اخذ ویزا و اقامت دائم به همراه اعضای خانوادشان به کشور کانادا مهاجرت کنند.

   پیش از آغاز ارائه توضیحات در مورد این شیوه مهاجرت به کانادا، باید بدانید که این کشور از نظر مساحت، دومین کشور بزرگ جهان است. اقتصاد آزاد کانادا دارای امتیاز ۷۸.۲ است که سبب شده اقتصادش در جایگاه ۹، رتبه بندی شاخص جهانی سال ۲۰۲۰ قرار بگیرد. این کشور از این حیث در بین ۳۲ کشور منطقه آمریکا، در رتبه یک قرار دارد و امتیاز کلی آن بسیار بالاتر از میانگین منطقه ای و جهانی است.

   اکنون می خواهیم در مورد مهاجرت به کانادا از طریق جاب سرچ و مزایایش که شامل دریافت اقامت دائم کانادا، یافتن شغل، عدم نیاز به داشتن سرمایه زیاد وعدم نیاز به مدرک زبان سطح بالاست، بیشتر توضیح بدهیم. مقاله پیش رو، با ارائه توضیحات کامل در مورد این روش مهاجرت به کانادا و آموزش روش اقدام، چشم انداز روشنی را در اختیار شما قرار می دهد.

نکات مطرح شده در این مقاله، قطعا کمک و راهنمای بسیار خوبی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق جست و جوی کار است. ضمن این که فرصت پرسش سوال و دریافت سریع ترین و دقیق ترین پاسخ نیز برای علاقه مندان و متقاضیان از ۲ مسیر وجود دارد؛ تماس با موسسه حقوقی «همراه» و پرسش از کارشناسان و ثبت سوالات در بخش «سوال از شما؛ پاسخ از ما» در وب سایت موسسه.

جاب سرچ یا همان جست وجوی کار در کانادا چیست؟

   روشRNIP  یا مهاجرت به شهرهای کم جمعیت و شمالی، برنامه ای آزمایشی است که کانادا آن را به اجرا درآورده است. هدف از اجرای این طرح، افزایش مزایای اقتصادی مهاجرت به جوامع  کوچک تر و ایجاد راهی برای اقامت دائم نیروی کار ماهر خارجی است که خواهان زندگی در این شهرها و جوامع هستند.

   برای درخواست اقامت دائم تحت این روش، ۴ مرحله وجود دارد:

 • اولا، دارا بودن شرایط صلاحیت IRCC (اداره مهاجرت کانادا) شرایط و الزامات خاص جامعه (Community) مذکور
 • دوما، دریافت توصیه نامه از کارفرمایی که در یکی از شهرها و جوامع شرکت کننده در این طرح مشارکت دارد.
 • سوما، ارسال درخواست به شهر موردنظر برای اخذ حمایت
 • و چهارم، ارائه درخواست اقامت دائم در صورت کسب حمایت مذکور

   توجه به این نکته ضروری است که برای شرکت دراین برنامه مهاجرتی، متقاضی کار باید در همان شهر محل کار، ساکن شود. بنابراین ضروری است در مورد  زندگی در شهر مورد نظر به خوبی فکر و برنامه ریزی شود.

   هر کدام از شهرها و جوامع شرکت کننده در برنامه مذکور، شرایط خاص خود را برای اعطای اقامت دائم به متقاضیان در نظر گرفته است. مهم ترین مواردی که در این مسیر مورد توجه هستند، صلاحیت شغلی، فرآیند جست و جوی شغل و روند بررسی و صدور نامه حمایت است؛ این موارد به صورت کامل در وب سایت هر یک از این جوامع و شهرهای شرکت کننده در طرح مذکور آمده است.

جوامع شرکت کننده در روش جستجوی کار در کانادا

وبسایت جامعهجامعه ( Community )
به زودی اعلام می شودNorth Bay, ON
https://investsudbury.caSudbury, ON
www.timminsedc.comTimmins, ON
www.welcometossm.comSault Ste. Marie, ON
www.gotothunderbay.comThunder Bay, ON
www.economicdevelopmentbrandon.comBrandon, MB
www.seedrgpa.comAltona/Rhineland, MB
به زودی اعلام می شودMoose Jaw, SK
www.claresholm.caClaresholm, AB
https://rnip-vernon.caVernon, BC
https://wk-rnip.ca/West Kootenay (Trail, Castlegar, Rossland, Nelson), BC

آن چه که در جاب سرچ از یک جامعه ( Community ) انتظار می رود

  متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق جاب سرچ باید به این نکته توجه داشته باشند که این برنامه آزمایشی، جامعه محور است، به این معنی که جوامع؛

   مدارک متقاضیانی را ارزیابی می کنند که

 • متناسب با نیازهای اقتصادی آن جامعه باشند.
 • یک فرصت شغلی واقعی داشته باشند که نیازهای  جامعه مورد نظر را برآورده کند.
 • قصد ماندن درآن جامعه را داشته باشند.
 • برای تصمیم گیری نهایی در مورد اخذ اقامت دائم، متقاضیان را به IRCC (اداره مهاجرت کانادا) ارجاع می دهند.
 • افراد تازه وارد را برای دریافت خدمات اسکان و فرصت های مشاوره با افراد مستقر در جامعه مرتبط می کند.

چه کسانی می توانند برای روش جاب سرچ یا یافتن شغل در کانادا اقدام کنند؟

   همانطور که گفتیم برای این که واجد شرایط برنامه آزمایشی مهاجرت به شهرهای کم جمعیت و شمالی کانادا باشید، باید تمامی شرایط صلاحیت اداره مهاجرت کانادا را داشته باشید که این شرط ها عبارتند از:

   اولا، داشتن سابقه کار دارای صلاحیت یا مدرک تحصیلی از یک دانشگاه یا موسسه دولتی در جامعه Community)) مورد نظر دوما، اثبات تمکن مالی.

   برای روشن تر شدن موضوع، ابتدا منظور از سابقه کار دارای صلاحیت را توضیح می دهیم و سپس به ارائه توضیح در مورد فارغ التحصیلان دانشگاهی از جامعه مورد نظر و سپس اثبات تمکن مالی خواهیم پرداخت.

   منظور از سابقه کار دارای صلاحیت این است که متقاضی باید سابقه یک سال کار مداوم (حداقل ۱۵۶۰ساعت) را در ۳ سال گذشته داشته باشد. ساعات کار در مشاغل پاره وقت و تمام وقت در این روند محاسبه می شوند.

   اما ساعات سابقه کاری باید در یک شغل، هرچند با کارفرماهای مختلف باشد. همچنین ساعات کاری باید حداقل در یک دوره دوازده ماهه در کشور کانادا و یا خارج از آن باشد. توجه داشته باشید که در ارائه سابقه کار در کانادا، شرط داشتن مجوز کار برای این سابقه اهمیت دارد.

   لازم به ذکر است که ساعات کاری که در قبال آن دستمزد دریافت نشده مانند کارهای داوطلبانه یا کارورزی، در زمره ساعات کاری به حساب نمی آیند. ضمن این که ساعات کاری مشاغل خوداشتغال نیز جز سابقه کار دارای صلاحیت به حساب نمی آیند.

   از سوی دیگر سابقه کار دارای صلاحیت، باید شامل بیشتر وظایف اصلی و همه وظایف ضروری که در لیست دسته بندی شغلی ملی (National Occupation Job) یا به اختصار NOC توضیح داده شده است، باشد. به عبارت دیگر سابقه کار دارای صلاحیت باید دربرگیرنده اهداف اصلی باشد که در مورد شغل مورد نظر در دسته بندی شغلی ( NOC ) ملی عنوان شده است. متقاضیان این نوع مهاجرت به کانادا می توانند با جستجوی عنوان شغلی خود در وبسایت NOC، اطلاعات لازم را در مورد شغل خود کسب کنند.

   با مشخص شدن مفهوم عبارت سابقه شغلی دارای صلاحیت، اکنون نوبت به ارائه توضیحات در مورد فارغ التحصیلان از یک موسسه تحصیلات دانشگاهی دولتی در جامعه Community)) مورد نظر و یا به عبارت دیگر دانشجویان بین المللی خواهیم پرداخت.

   اگر دانشجوی بین المللی هستید که از دانشگاهی در جامعه موردنظر فارغ التحصیل شده اید، از معیارهای ذکر شده برای ارائه سابقه کاری معاف هستید؛ مشروط بر اینکه به عنوان یک دانشجوی تمام وقت در یک دوره ۲ ساله و یا بیشتر در موسسه یا دانشگاه دولتی مستقر در جامعه مورد نظر، تحصیل کرده و مدرک خود را گرفته باشید. ضمن این که زمان ارائه درخواست اقامت دائم، نباید بیشتر از ۱۸ ماه از تاریخ دریافت مدرک تحصیلی شما گذشته باشد. توجه داشته باشید حداقل ۱۶ ماه از ۲۴ ماه زمان تحصیلتان یا گرفتن مدرک تحصیلی را باید در جامعه مورد نظر مانده باشید.

   در مورد دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد یا بالاتر نیز همین شرایط صادق است. به این معنی که به عنوان دانشجوی تمام وقت، دوره تحصیلی مذکور را گذرانده باشید و زمان ارائه درخواست اقامت دائم، بیشتر از ۱۸ ماه از تاریخ دریافت مدرک تحصیلی شما نگذشته باشد و در طول دوره تحصیل در جامعه مورد نظر اقامت داشتید.

   از این نکته نیز نباید بی توجه رد شد که افرادی که نمی توانند به عنوان دانشجوی بین المللی برای این روش اقدام کنند، افرادی هستند که؛

 • مدرک ارائه شده آن ها، مربوط به شرکت در دوره های یادگیری زبان انگلیسی و یا فرانسه بوده و بیش از نیمی از زمان برنامه تحصیلی را شامل می شود.
 • دوره های آموزش از راه دور که این دوره ها شامل بیش از نیمی از زمان برنامه تحصیلی باشد.
 • افراد بورسیه یا دریافت کننده بورس تحصیلی که باید به کشور مبدا بازگردند.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای روش جاب سرچ کانادا

   شما باید حداقل معیارهای مورد نیاز در مورد زبان را براساس دسته بندی شغلی ملی NOC) ( که در مسیر جستجوی کار در جامعه، اعمال می شود، داشته باشید. زبان هایی که در دسته بندی مذکور وجود دارند، عبارتند از؛ انگلیسی (CLB) یا فرانسوی (NCLC) براساس معیارهای زبان کانادایی.

حداقل نیازهای زبانی برای هر دسته از NOC عبارتند از:

 • NOC 0 و A: CLB / NCLC 6
 • NOC B: CLB / NCLC 5
 • NOC C و D: CLB / NCLC 4

   توجه داشته باشید که مدارک زبان ارائه شده باید دارای اعتبار زمانی بوده و نهایتا ۲ سال از زمان دریافت آن گذشته باشد.

   ارائه یکی از مدارک تحصیلی زیر نیز در روش جستجوی جاب سرچ ضروری است:

 • گواهی دیپلم از  دبیرستان های کانادا
 • گواهی مدرک تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های کانادا
 • گزارش ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA) از سازمان یا نهاد حرفه ای تعیین شده در کانادا برای افرادی که خارج از کانادا تحصیل کرده اند. این ارزیابی نشان می دهد که متقاضی یک مدرک معتبر خارجی دارد که برابر با یک مدرک دبیرستان، دیپلم یا مدرک تحصیلات تکمیلی کانادا است. توجه به این نکته ضروری است که مدت زمان اعتبار گزارش ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA  (۵ سال است.

   متقاضیان باید توجه داشته باشند که چنان چه قبلاً در کانادا اقدام به کار قانونی کرده اند، باید ثابت کنند که در زمان اقامت در جامعه مورد نظر، نقدینگی کافی برای تأمین هزینه های خود و اعضای خانواده را فراهم کرده اند؛ حتی اگر اعضای خانواده همراه متقاضی به کانادا نیایند.

   تامین این نقدینگی از طریق قرض از دیگر اشخاص ممکن نیست؛ زیرا نقدینگی مذکور باید کفاف هزینه های زندگی خانواده متقاضی را چه در صورت زندگی در کانادا و چه در صورت زندگی در کشور دیگر را بدهند.

   اثبات تمکن مالی از روش های زیر صورت می گیرد:

 • حساب بانکی
 • اسنادی که املاک و مستغلات یا سایر سرمایه گذاری ها را نشان می دهد؛ مانند سهام، اوراق قرضه، …
 • اسنادی که پرداخت مبلغ مشخصی به متقاضی را تضمین می کنند؛ مانند پیش نویس های بانکی، چک ها، چک های مسافرتی یا حواله های پول.

   میزان نقدینگی که برای تامین هزینه خانواده مورد نیاز است و به تعداد نفرات خانواده بستگی دارد، طبق جدول زیر است. این مقادیر هر ساله به روز می شود.

تعداد افراد خانواده – شامل افرادی که متقاضی از آن ها حمایت مالی می کند؛ هرچند همراه وی به کانادا مهاجرت نکنندمبلغ مورد نیاز – به دلار کانادا
۱نفر$۸,۹۲۲
۲ نفر$۱۱,۱۰۷
۳ نفر$۱۳,۶۵۴
۴ نفر$۱۶,۵۷۹
۵ نفر$۱۸,۸۰۳
۶ نفر$۲۱,۲۰۷
۷نفر یا بیشتر$۲۳,۶۱۱

نمونه فهرستی از مشاغل مورد نیاز برای روش جاب سرچ کانادا

 • مدیریت  ارتباطات از راه دور
 • مهندس برق و الکترونیک
 • مهندس مکانیک
 • مهندس عمران
 • مهندس شیمی
 • مهندس کامپیوتر
 • مهندس نرم افزار و طراح
 • نویسنده
 • ویراستار
 • مترجم
 • گرافیست
 • تکنسین رادیو و تلویزیون
 • تکنسین ضبط صدا و تصویر

   امتیاز مهم موسسه حقوقی «همراه»، در اختیار داشتن وکلای متخصص و مشرف به قوانین و مقررات مهاجرتی و مسائل موثر در زمینه مهاجرت، در ایران و کشورهای مقصد است. این موسسه تلاش می کند تا مسیر مهاجرت شما را هموار و مطلوب ترین نتیجه را برایتان به ارمغان بیاورد.

   همانطور که می دانید پروسه مهاجرت و اخذ ویزا و اقامت، کاری تخصصی و نسبتا پیچیده است که منجر به نتیجه شدنش، ارتباط مستقیمی با آشنایی گسترده با قوانین و مقررات مهاجرتی دارد. به همین خاطر، مشورت با وکلای متخصص در این زمینه که بتوانند با بررسی شرایط و مدارک متقاضیان مهاجرت، راهنمایی های کاربردی و لازم را در این زمینه ارائه کنند، ضروری است.

سوال های متداول در مورد کار در کانادا
 • بله، برای تمدید ویزای کاری کانادا باید ۳۰ روز پیش از زمان انقضای آن اقدام کرد.
 • صدور مجوز آن براساس پارامترهای مختلف، متفاوت است ولی قطعا بیش از ۲ ماه برای این امر زمان نیاز است و نهایتا ۱۵۰ روز پس از درخواست، ویزا صادر می شود.
 • بله، دستکم ۳ سال زندگی و کار در کانادا می تواند مسیر اخذ تابعیت این کشور را هموار کند.

   

 • دستیار فروش ( متوسط دستمزد سالانه: ۵۰.۲۵۵ دلار)
 • راننده (متوسط دستمزد سالانه: ۴۴.۸۳۶ دلار)
 • پذیرشگر(متوسط دستمزد سالانه: ۳۱.۳۰۴ دلار)
 • جوشکار (متوسط دستمزد سالانه:۴۰.۹۲۷ دلار)
 • توسعه دهندگان وب (متوسط دستمزد سالانه: ۶۲.۵۲۲ دلار)
 • مدیر توسعه تجاری (متوسط دستمزد سالانه: ۸۵.۰۰۰ دلار)
 • کارگر عمومی (متوسط دستمزد سالانه: ۲۹.۲۵۰ دلار)
 • مدیر پروژه (متوسط دستمزد سالانه: ۹۰.۰۰۰ دلار)
 • مکانیک سنگین (متوسط دستمزد سالانه: ۷۰.۰۰۰ دلار)
 • بازرگان (متوسط دستمزد سالانه: ۴۸.۶۱۰ دلار)
 • مهندس برق (متوسط دستمزد سالانه:۷۷.۴۲۴ دلار)
 • حسابدار (متوسط دستمزدسالانه: ۵۷.۵۰۰ دلار)
 • مدیر منابع انسانی (متوسط دستمزد سالانه: ۷۷.۹۰۰ دلار)
 • مشاور مالی( متوسط دستمزد سالانه : ۵۷.۴۱۰ دلار)
 • پرستار رسمی( متوسط دستمزد سالانه: ۷۶.۳۶۲ دلار)
 • ذکر این نکته ضروری است که مشاغلی که در این جا ذکر شده اند مربوط به کشور کانادا هستند. هر یک از استان ها و مناطق کشور کانادا در موقعیت های مختلف، کمبود نیروی کار خاص خود را دارند.
 • مدیر مالی
 • مدیر منابع انسانی
 • مدیر بانکی، اعتباری و سایر سرمایه گذاران
 • مدیر سیستم IT
 • مدیر نظام سلامت
 • مهندس عمران
 • مهندس مکانیک
 • مهندس هوافضا
 • فیزیوتراپ
 • شیمیدان / دارو ساز
 • متخصص رادیولوژی
 • پرستار مجوز دار
 • طراح گرافیکی

ارسالهای مرتبط

درج دیدگاه