هزینه زندگی در کانادا

عمده مخارج زندگی در کانادا، پرداخت هزینه های مسکن (اجاره یا وام مسکن) و خدمات رفاهی (برق، آب، اینترنت و..) است که حدود نیمی از درآمد افراد را به خود اختصاص دهد. علاوه بر هزینه های مسکن، مواد غذایی و لباس (شامل مخارجی که در زمستان به آن ها اضافه می شوند) باید برای هزینه هایی مانند هزینه های خدمات درمانی، بیمه، مراقبت های فردی و لوازم زندگی نیز بودجه در نظر گرفت.

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 9 دقیقه

هزینه زندگی در کانادا

   در هنگام تصمیم گیری برای مهاجرت به یک کشور خارجی، فاکتورها و موارد زیادی وجود دارند که باید قبل از هر گونه تصمیم گیری، آن ها را بررسی و ارزیابی کرد. یکی از عوامل بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت، هزینه زندگی در کشوری است که قصد مهاجرت به آن را دارید. هزینه هایی مانند خرید خانه، اجاره خانه، هزینه تحصیل فرزندان، بیمه و مانند آن.

   در این نوشتار ما به بررسی هزینه های زندگی در کانادا می پردازیم و جهت آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر شما عزیزان، به این سوال ها پاسخ می دهیم: متوسط هزینه ماهیانه زندگی در کانادا چقدر است؟ برای خرید آپارتمان در کانادا چقدر باید هزینه کرد؟ آیا استفاده از خدمات درمانی در کانادا رایگان است؟ با این امید که بتوانیم در تصمیم گیری بهتر به شما کمک کنیم.

   با توجه به این که مهاجرت امری پیچیده است که احتمالا سوال های زیادی را در پی دارد، در صورت داشتن هر سوالی می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما اقدام نمایید؛ همینطور می توانید از طریق صفحه مشاوره رایگان نوبت مشاوره خود را رزرو کنید(مدت محدود!).

میانگین هزینه های زندگی در کانادا

   بسیاری از شهرهای کانادا از لحاظ کیفیت زندگی، در میان بهترین شهرهای جهان قرار دارند. میانگین هزینه های زندگی در کانادا، با توجه به شهر، استان، منطقه، سبک زندگی و تعداد افراد خانواده متغیر است. کانادا کشوری توسعه یافته به شمار می آید و به دلیل برخورداری از خدمات عمومی بسیار عالی، زندگی در این کشور دارای استانداردهای بالایی است.

   عمده مخارج زندگی در کانادا، پرداخت هزینه های مسکن (اجاره یا وام مسکن) و خدمات رفاهی (برق، آب، اینترنت و..) است که  حدود نیمی از درآمد افراد را به خود اختصاص دهد. علاوه بر هزینه های مسکن، مواد غذایی و لباس (شامل مخارجی که در زمستان به آن ها اضافه می شوند) باید برای هزینه هایی مانند هزینه های خدمات درمانی، بیمه، مراقبت های فردی و لوازم زندگی نیز بودجه در نظر گرفت.

بیمه خدمات درمانی

   کانادا سیستم خدمات درمانی جهانی دارد و هزینه های آن از طریق مالیاتی که افراد پرداخت می کنند، تامین می شود. به طور میانگین، هر فرد بایستی 6 هزار دلار کانادا در سال برای برقراری سیستم خدمات درمانی عمومی این کشور پرداخت کند. به این ترتیب، هزینه هایی مانند هزینه زایمان، معاینات پزشکی و چکاپ های سالانه به صورت رایگان به مردم کانادا ارائه می شوند.

   ذکر این نکته ضروری است که خدمات درمانی در کانادا، فقط به اتباع و کسانی که اقامت دائم این کشور را دارند، به صورت رایگان ارائه می شود؛ بنابراین افرادی جدیدالورود به کانادا، باید تحت پوشش بیمه های درمانی بین المللی یا بیمه های درمانی خصوصی باشند.

هزینه های تحصیل در کانادا

   تحصیل در مدارس ابتدایی و متوسطه کانادا رایگان است و آموزشی که به دانش آموزان ارائه می شود، کیفیت بالایی دارد. البته هزینه هایی وجود دارد که تامین آن به عهده دانش آموز است؛ هزینه هایی مانند سفرهای میدانی، لوازم مدرسه، شهریه فعالیت های فوق برنامه و لباس مدرسه.

   برای دوره های پیش دبستانی و نگهداری روزانه کودکان باید شهریه پرداخت، به این دلیل که اکثر این موسسات به صورت خصوصی اداره می شوند. هزینه های موسسات مراقبت از کودک، برای هر سال حدود 10 هزار دلار کانادا یا به صورت ماهیانه 830 دلار کاناداست.

   اگر افراد بخواهند فرزندان خود را در مدارس خصوصی ثبت نام کنند، باید شهریه ای در حدود 4 هزار تا 26 هزار دلار کانادا برای هر سال پرداخت کنند. مدارس بین المللی حتی می توانند از این هم گران تر باشند. به عنوان مثال در تورنتو میانگین شهریه مدارس بین المللی، حدود 2 هزار دلار در ماه است.

   برای ادامه تحصیل در مقاطع آموزش عالی نیز پرداخت شهریه الزامی است. شهریه دانشگاه های کانادا نسبت به کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس و استرالیا کم تر و از بسیاری از کشورهای اروپایی بیشتر است. میانگین تحصیل در دانشگاه های بین المللی در مقاطع مختلف، حدود 16 هزار تا 27 هزار دلار در سال است.

هزینه های خدمات رفاهی (آب، برق، اینترنت و..)

   مبلغ قبوض خدمات رفاهی مانند برق و آب در استان های مختلف کانادا متفاوت است. به عنوان مثال افرادی که در آنتاریو سکونت دارند، یکی از بالاترین هزینه ها را برای برق می پردازند. خانه ای که یک نفر در آن سکونت دارد، سالانه به طور میانگین 700 دلار برای آب، فاضلاب و زباله پرداخت می کند؛ خانه هایی که 2 نفر در آن سکونت دارند، حدود هزار و 100 دلار کانادا می پردازند؛ خانواده سه نفره حدود هزار و 520 دلار کانادا در سال و خانواده چهار نفره  در هر سال حدود هزار و 930 دلار کانادا پرداخت می کنند.

   استفاده از تلفن همراه، اینترنت و تلویزیون در کانادا نیز هزینه زیادی دارد. در واقع بسیاری از افراد خارجی در مواجهه با این شرایط شگفت زده می شوند به این دلیل که این هزینه بسیار بالاتر از آن چیزی است که به آن عادت دارند. در بسیاری از موارد، بسته هایی که شامل همه این خدمات هستند، به مصرف کنندگان ارائه می شوند که هزینه آن حدود 110 دلار کانادا برای هر ماه است.

[gem_table deactivate_responsive=”1″]

متوسط هزینه ماهیانه (دلار کانادا)
خدمات اساسی (برق، گاز و آب) 250-75
اینترنت 100-50
قبض تلفن همراه 210-25

[/gem_table]

میانگین اجاره مسکن در کانادا

   قیمت اجاره مسکن در کانادا، تابع شهر و استان محل اقامت افراد است. در سرتاسر کانادا، میانگین اجاره بهای ماهیانه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدود هزار و 200 دلار کانادا و خارج از محدوده مرکز شهر حدود 980 دلار کاناداست.

   میانگین اجاره بهای آپارتمان یک خوابه در برخی از شهرهای مهم کانادا به شرح زیر است:

[gem_table deactivate_responsive=”1″]

شهر میانگین اجاره بهای ماهیانه(دلار کانادا)
تورنتو 2.270
ونکوور 2.080
برنابی 1.570
مونترال 1.500
ویکتوریا 1.390
کلونا 1.340
بری 1.330
اتاوا 1.250
اوشاوا 1.200
همیلتون 1.120
لندن 990
ادمونتون 950
رجینا 890
کِبِک 880

[/gem_table]

میانگین قیمت خرید مسکن در کانادا

   در حالی که قیمت خرید در سراسر کشور کانادا متفاوت است، ولی متوسط بودجه لازم برای خرید مسکن 495 هزار دلار کاناداست. برای خرید ملک در کانادا، افراد می توانند وام بگیرند اما بانک ها باید شرایط فرد را مورد بررسی قرار دهند و ببینند که از نظر  میزان درآمد، دارایی ها و اعتبار در چه سطحی قرار دارند، تا براساس آن به آن ها وام اعطا شود.

   شرط بیشتر بانک ها برای اعطای وام این است که افراد دست کم 10 درصد بهای خانه را از پول خودشان پرداخت کنند. در صورت خرید خانه، علاوه بر پرداخت اقساط وام، فرد بایستی مالیات املاک و بیمه خانه را هم بپردازد.

   در جدول زیر میانگین هزینه لازم برای خرید ملک در  برخی از شهرهای کانادا ذکر شده اند:

[gem_table deactivate_responsive=”1″]

شهر میانگین قیمت مسکن(دلار کانادا)
ونکوور 1.092.000
تورنتو 766.000
کلگری 431.000
اتاوا 382.000
مونترال 341.000
هالیفاکس 316.000
رجینا 276.000
فردریکتون 173.000

[/gem_table]

متوسط هزینه خرید مایحتاج روزانه در کانادا

   خرید مواد غذایی یکی از نیازهای اصلی و مهمی است که بخش زیادی از درآمد ماهیانه افراد به آن اختصاص داده می شود. میزان این هزینه ها با افزایش تعداد افراد خانواده رابطه مستقیم دارد. در صورتی که بیرون از خانه غذا بخورید، این مبلغ می تواند حتی 2 برابر هم شود. ممکن است کمتر از 10 درصد درآمد افراد، صرف خرید لباس شود. در این جا قیمت برخی از اقلام مواد غذایی، پوشاک و بهداشتی در کانادا آورده شده است:

رستوران

[gem_table deactivate_responsive=”1″]

غذا برای یک نفر در رستوران ارزان 17 دلار
غذا برای 2 نفر در یک رستوران متوسط 70 دلار
ساندویچ مک دونالد 10 دلار
کاپوچینو 26/4 دلار

[/gem_table]

فروشگاه

[gem_table deactivate_responsive=”1″]

شیر (پاکت یک لیتری) 2.50 دلار
یک قرص نان 500 گرمی 2.89 دلار
برنج (یک کیلوگرم) 3.76 دلار
تخم مرغ (12 عدد) 3.46 دلار
پنیر محلی (یک کیلوگرم) 12.66 دلار
فیله مرغ (یک کیلوگرم) 13.30 دلار
یک کیلوگرم گوشت قرمز 15.07 دلار
گوجه فرنگی ( یک کیلوگرم) 4.18 دلار
سیب زمینی (یک کیلوگرم) 2.86 دلار
پیاز (یک کیلوگرم) 2.61 دلار

[/gem_table]

لباس

[gem_table deactivate_responsive=”1″]

شلوار جین 64.21 دلار
لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره ای 45.26 دلار
یک جفت کفش دو نایک 101. 16 دلار
یک جفت کفش چرمی مردانه 126.26 دلار

[/gem_table]

ورزش و اوقات فراغت

[gem_table deactivate_responsive=”1″]

حق عضویت ماهیانه باشگاه ورزشی 50.25 دلار
اجاره زمین تنیس (یک ساعت در آخر هفته) 20.75 دلار
بلیط سینما برای یک نفر 14 دلار

[/gem_table]

بهداشت فردی

[gem_table deactivate_responsive=”1″]

یک بسته 12 تایی آنتی بیوتیک 22 دلار
ویزیت 15 دقیقه ای پزشک 77 دلار
دئودرانت 5.10 دلار
شامپوی مو 5.41 دلار
خمیر دندان 2.58 دلار
کوتاهی مو مردانه در مناطق مهاجر نشین 25 دلار
بسته چهار تایی دستمال توالت 3.08 دلار

[/gem_table]

هزینه حمل و نقل در کانادا

   در مناطق شهری کانادا افراد می توانند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند که البته هزینه استفاده از حمل و نقل عمومی در این کشور نسبتا بالاست؛ بنابراین بیشتر کانادایی ها ترجیح می دهند از خودروهای شخصی خود برای جابجایی استفاده کنند.

   قبل از خرید خودرو، هزینه های خرید و نگهداری خودرو را باید در نظر گرفت. هزینه هایی از قبیل پرداخت اقساط وام خرید خودرو، نگهداری و تعمیرات آن، بنزین، بیمه و …

   هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در کانادا به این صورت است:

[gem_table deactivate_responsive=”1″]

بلیط یک طرفه (حمل و نقل داخلی) 3.25 دلار
بلیط ماهیانه (قیمت عادی) 97 دلار
ورودی تاکسی 4 دلار
هر کیلومتر استفاده از تاکسی 2 دلار
انتظار یک ساعته تاکسی 34 دلار
یک لیتر بنزین 1.13 دلار

[/gem_table]

   گران ترین و ارزان ترین شهرهای کانادا کدامند؟

   گران ترین شهرهای کانادا، تورنتو و ونکوور هستند، هرچند، زندگی در تورنتو به طور قابل توجهی از ونکوور گران تر است. هزینه های زندگی در شهرهای کِبِک، وینیپگ و مونترال مقرون به صرفه تر است.

   در جدول زیر میانگین هزینه های زندگی در برخی از شهرهای کانادا آورده شده است:

[gem_table deactivate_responsive=”1″]

نام شهر میانگین هزینه های زندگی به طور سالانه (دلار کانادا)
تورنتو 45.700
ونکوور 40.700
ویکتوریا 34.700
کالگری 33.900
اتاوا 33.400
ادمونتون 32.600
هالیفاکس 31.200
مونترال 28.600
وینیپگ 28.100
کِبِک 25.400

[/gem_table]

  کاهش پرداختی (Pay Cheque Deduction) چیست؟

   کارفرما مبلغ معینی را از چک پرداختی ماهیانه شما کسر می کند. این مبلغ به عنوان کاهش پرداختی  شناخته می شود. کاهش پرداختی می تواند، پرداختی شما را حدود 25 درصد تا 35 درصد کاهش دهد. پول حاصل از این کاهش معمولا صرف این موارد می شود:

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

  • مالیات بر درآمد
  • طرح مستمری بگیران کانادا یا طرح مستمری بگیران کبک
  • بیمه استخدامی
  • حق عضویت اتحادیه در صورت عضویت در اتحادیه

[/gem_list][/gem_textbox]

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

  • مالیات بر درآمد
  • طرح مستمری بگیران کانادا یا طرح مستمری بگیران کبک
  • بیمه استخدامی
  • حق عضویت اتحادیه در صورت عضویت در اتحادیه

[/gem_list][/gem_textbox]

   موسسه حقوقی «همراه»، با تیمی از  وکلای مهاجرت زبده و متخصص، بهترین انتخاب برای کسب بهترین نتیجه است.

   عدم آگاهی و تسلط کافی به مقررات و قوانین مهاجرتی می تواند موفقیت شما در این مسیر را با خطر مواجه سازد. پیشنهاد ما به شما عزیزان، مراجعه به یک وکیل مهاجرت خوب و آگاه است که با راهنمایی های و مشاوره های اصولی او، بتوانید شانس موفقیت خود را بالا ببرید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.