تهران، میدان آرژانتین، خیابان نوزدهم، پلاک 10، واحد 7

سیر تا پیاز هزینه زندگی در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟ هزینه های ماهیانه زندگی در کانادا چقدر است؟ بهترین شهرهای کانادا کدام اند؟ اجاره خانه در کانادا چقدر است؟ فاکتورها و موارد زیادی وجود دارند که باید قبل از هر گونه تصمیم گیری، آن ها را بررسی و ارزیابی کرد.
زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه

هزینه زندگی در کانادا

   در هنگام تصمیم گیری برای مهاجرت به یک کشور خارجی، فاکتورها و موارد زیادی وجود دارند که باید قبل از هر گونه تصمیم گیری، آن ها را بررسی و ارزیابی کرد. یکی از عوامل بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت، هزینه زندگی در کشوری است که قصد مهاجرت به آن را دارید. هزینه هایی مانند خرید خانه، اجاره خانه، هزینه تحصیل فرزندان، بیمه و مانند آن.

   در این نوشتار ما به بررسی هزینه های زندگی در کانادا می پردازیم و جهت آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر شما عزیزان، به این سوال ها پاسخ می دهیم: متوسط هزینه ماهیانه زندگی در کانادا چقدر است؟ برای خرید آپارتمان در کانادا چقدر باید هزینه کرد؟ آیا استفاده از خدمات درمانی در کانادا رایگان است؟ با این امید که بتوانیم در تصمیم گیری بهتر به شما کمک کنیم.

   با توجه به این که مهاجرت امری پیچیده است که احتمالا سوال های زیادی را در پی دارد، در صورت داشتن هر سوالی می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما اقدام نمایید؛ همینطور می توانید از طریق صفحه مشاوره رایگان نوبت مشاوره خود را رزرو کنید(مدت محدود!).

میانگین هزینه های زندگی در کانادا

   بسیاری از شهرهای کانادا از لحاظ کیفیت زندگی، در میان بهترین شهرهای جهان قرار دارند. میانگین هزینه های زندگی در کانادا، با توجه به شهر، استان، منطقه، سبک زندگی و تعداد افراد خانواده متغیر است. کانادا کشوری توسعه یافته به شمار می آید و به دلیل برخورداری از خدمات عمومی بسیار عالی، زندگی در این کشور دارای استانداردهای بالایی است.

   عمده مخارج زندگی در کانادا، پرداخت هزینه های مسکن (اجاره یا وام مسکن) و خدمات رفاهی (برق، آب، اینترنت و..) است که  حدود نیمی از درآمد افراد را به خود اختصاص دهد. علاوه بر هزینه های مسکن، مواد غذایی و لباس (شامل مخارجی که در زمستان به آن ها اضافه می شوند) باید برای هزینه هایی مانند هزینه های خدمات درمانی، بیمه، مراقبت های فردی و لوازم زندگی نیز بودجه در نظر گرفت.

بیمه خدمات درمانی

   کانادا سیستم خدمات درمانی جهانی دارد و هزینه های آن از طریق مالیاتی که افراد پرداخت می کنند، تامین می شود. به طور میانگین، هر فرد بایستی ۶ هزار دلار کانادا در سال برای برقراری سیستم خدمات درمانی عمومی این کشور پرداخت کند. به این ترتیب، هزینه هایی مانند هزینه زایمان، معاینات پزشکی و چکاپ های سالانه به صورت رایگان به مردم کانادا ارائه می شوند.

   ذکر این نکته ضروری است که خدمات درمانی در کانادا، فقط به اتباع و کسانی که اقامت دائم این کشور را دارند، به صورت رایگان ارائه می شود؛ بنابراین افرادی جدیدالورود به کانادا، باید تحت پوشش بیمه های درمانی بین المللی یا بیمه های درمانی خصوصی باشند.

هزینه های تحصیل در کانادا

   تحصیل در مدارس ابتدایی و متوسطه کانادا رایگان است و آموزشی که به دانش آموزان ارائه می شود، کیفیت بالایی دارد. البته هزینه هایی وجود دارد که تامین آن به عهده دانش آموز است؛ هزینه هایی مانند سفرهای میدانی، لوازم مدرسه، شهریه فعالیت های فوق برنامه و لباس مدرسه.

   برای دوره های پیش دبستانی و نگهداری روزانه کودکان باید شهریه پرداخت، به این دلیل که اکثر این موسسات به صورت خصوصی اداره می شوند. هزینه های موسسات مراقبت از کودک، برای هر سال حدود ۱۰ هزار دلار کانادا یا به صورت ماهیانه ۸۳۰ دلار کاناداست.

   اگر افراد بخواهند فرزندان خود را در مدارس خصوصی ثبت نام کنند، باید شهریه ای در حدود ۴ هزار تا ۲۶ هزار دلار کانادا برای هر سال پرداخت کنند. مدارس بین المللی حتی می توانند از این هم گران تر باشند. به عنوان مثال در تورنتو میانگین شهریه مدارس بین المللی، حدود ۲ هزار دلار در ماه است.

   برای ادامه تحصیل در مقاطع آموزش عالی نیز پرداخت شهریه الزامی است. شهریه دانشگاه های کانادا نسبت به کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس و استرالیا کم تر و از بسیاری از کشورهای اروپایی بیشتر است. میانگین تحصیل در دانشگاه های بین المللی در مقاطع مختلف، حدود ۱۶ هزار تا ۲۷ هزار دلار در سال است.

هزینه های خدمات رفاهی (آب، برق، اینترنت و..)

   مبلغ قبوض خدمات رفاهی مانند برق و آب در استان های مختلف کانادا متفاوت است. به عنوان مثال افرادی که در آنتاریو سکونت دارند، یکی از بالاترین هزینه ها را برای برق می پردازند. خانه ای که یک نفر در آن سکونت دارد، سالانه به طور میانگین ۷۰۰ دلار برای آب، فاضلاب و زباله پرداخت می کند؛ خانه هایی که ۲ نفر در آن سکونت دارند، حدود هزار و ۱۰۰ دلار کانادا می پردازند؛ خانواده سه نفره حدود هزار و ۵۲۰ دلار کانادا در سال و خانواده چهار نفره  در هر سال حدود هزار و ۹۳۰ دلار کانادا پرداخت می کنند.

   استفاده از تلفن همراه، اینترنت و تلویزیون در کانادا نیز هزینه زیادی دارد. در واقع بسیاری از افراد خارجی در مواجهه با این شرایط شگفت زده می شوند به این دلیل که این هزینه بسیار بالاتر از آن چیزی است که به آن عادت دارند. در بسیاری از موارد، بسته هایی که شامل همه این خدمات هستند، به مصرف کنندگان ارائه می شوند که هزینه آن حدود ۱۱۰ دلار کانادا برای هر ماه است.

متوسط هزینه ماهیانه(دلار کانادا)
خدمات اساسی (برق، گاز و آب)۲۵۰-۷۵
اینترنت۱۰۰-۵۰
قبض تلفن همراه۲۱۰-۲۵

میانگین اجاره مسکن در کانادا

   قیمت اجاره مسکن در کانادا، تابع شهر و استان محل اقامت افراد است. در سرتاسر کانادا، میانگین اجاره بهای ماهیانه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدود هزار و ۲۰۰ دلار کانادا و خارج از محدوده مرکز شهر حدود ۹۸۰ دلار کاناداست.

   میانگین اجاره بهای آپارتمان یک خوابه در برخی از شهرهای مهم کانادا به شرح زیر است:

شهرمیانگین اجاره بهای ماهیانه(دلار کانادا)
تورنتو۲.۲۷۰
ونکوور۲.۰۸۰
برنابی۱.۵۷۰
مونترال۱.۵۰۰
ویکتوریا۱.۳۹۰
کلونا۱.۳۴۰
بری۱.۳۳۰
اتاوا۱.۲۵۰
اوشاوا۱.۲۰۰
همیلتون۱.۱۲۰
لندن۹۹۰
ادمونتون۹۵۰
رجینا۸۹۰
کِبِک۸۸۰

میانگین قیمت خرید مسکن در کانادا

   در حالی که قیمت خرید در سراسر کشور کانادا متفاوت است، ولی متوسط بودجه لازم برای خرید مسکن ۴۹۵ هزار دلار کاناداست. برای خرید ملک در کانادا، افراد می توانند وام بگیرند اما بانک ها باید شرایط فرد را مورد بررسی قرار دهند و ببینند که از نظر  میزان درآمد، دارایی ها و اعتبار در چه سطحی قرار دارند، تا براساس آن به آن ها وام اعطا شود.

   شرط بیشتر بانک ها برای اعطای وام این است که افراد دست کم ۱۰ درصد بهای خانه را از پول خودشان پرداخت کنند. در صورت خرید خانه، علاوه بر پرداخت اقساط وام، فرد بایستی مالیات املاک و بیمه خانه را هم بپردازد.

   در جدول زیر میانگین هزینه لازم برای خرید ملک در  برخی از شهرهای کانادا ذکر شده اند:

شهرمیانگین قیمت مسکن(دلار کانادا)
ونکوور۱.۰۹۲.۰۰۰
تورنتو۷۶۶.۰۰۰
کلگری۴۳۱.۰۰۰
اتاوا۳۸۲.۰۰۰
مونترال۳۴۱.۰۰۰
هالیفاکس۳۱۶.۰۰۰
رجینا۲۷۶.۰۰۰
فردریکتون۱۷۳.۰۰۰

متوسط هزینه خرید مایحتاج روزانه در کانادا

   خرید مواد غذایی یکی از نیازهای اصلی و مهمی است که بخش زیادی از درآمد ماهیانه افراد به آن اختصاص داده می شود. میزان این هزینه ها با افزایش تعداد افراد خانواده رابطه مستقیم دارد. در صورتی که بیرون از خانه غذا بخورید، این مبلغ می تواند حتی ۲ برابر هم شود. ممکن است کمتر از ۱۰ درصد درآمد افراد، صرف خرید لباس شود. در این جا قیمت برخی از اقلام مواد غذایی، پوشاک و بهداشتی در کانادا آورده شده است:

رستوران

غذا برای یک نفر در رستوران ارزان۱۷ دلار
غذا برای ۲ نفر در یک رستوران متوسط۷۰ دلار
ساندویچ مک دونالد۱۰ دلار
کاپوچینو۲۶/۴ دلار

فروشگاه

شیر (پاکت یک لیتری)۲.۵۰ دلار
یک قرص نان ۵۰۰ گرمی۲.۸۹ دلار
برنج (یک کیلوگرم)۳.۷۶ دلار
تخم مرغ (۱۲ عدد)۳.۴۶ دلار
پنیر محلی (یک کیلوگرم)۱۲.۶۶ دلار
فیله مرغ (یک کیلوگرم)۱۳.۳۰ دلار
یک کیلوگرم گوشت قرمز۱۵.۰۷ دلار
گوجه فرنگی ( یک کیلوگرم)۴.۱۸ دلار
سیب زمینی (یک کیلوگرم)۲.۸۶ دلار
پیاز (یک کیلوگرم)۲.۶۱ دلار

لباس

شلوار جین۶۴.۲۱ دلار
لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره ای۴۵.۲۶ دلار
یک جفت کفش دو نایک۱۰۱. ۱۶ دلار
یک جفت کفش چرمی مردانه۱۲۶.۲۶ دلار

ورزش و اوقات فراغت

حق عضویت ماهیانه باشگاه ورزشی۵۰.۲۵ دلار
اجاره زمین تنیس (یک ساعت در آخر هفته)۲۰.۷۵ دلار
بلیط سینما برای یک نفر۱۴ دلار

بهداشت فردی

یک بسته ۱۲ تایی آنتی بیوتیک۲۲ دلار
ویزیت ۱۵ دقیقه ای پزشک۷۷ دلار
دئودرانت۵.۱۰ دلار
شامپوی مو۵.۴۱ دلار
خمیر دندان۲.۵۸ دلار
کوتاهی مو مردانه در مناطق مهاجر نشین۲۵ دلار
بسته چهار تایی دستمال توالت۳.۰۸ دلار

هزینه حمل و نقل در کانادا

   در مناطق شهری کانادا افراد می توانند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند که البته هزینه استفاده از حمل و نقل عمومی در این کشور نسبتا بالاست؛ بنابراین بیشتر کانادایی ها ترجیح می دهند از خودروهای شخصی خود برای جابجایی استفاده کنند.

   قبل از خرید خودرو، هزینه های خرید و نگهداری خودرو را باید در نظر گرفت. هزینه هایی از قبیل پرداخت اقساط وام خرید خودرو، نگهداری و تعمیرات آن، بنزین، بیمه و …

   هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در کانادا به این صورت است:

بلیط یک طرفه (حمل و نقل داخلی)۳.۲۵ دلار
بلیط ماهیانه (قیمت عادی)۹۷ دلار
ورودی تاکسی۴ دلار
هر کیلومتر استفاده از تاکسی۲ دلار
انتظار یک ساعته تاکسی۳۴ دلار
یک لیتر بنزین۱.۱۳ دلار

   گران ترین و ارزان ترین شهرهای کانادا کدامند؟

   گران ترین شهرهای کانادا، تورنتو و ونکوور هستند، هرچند، زندگی در تورنتو به طور قابل توجهی از ونکوور گران تر است. هزینه های زندگی در شهرهای کِبِک، وینیپگ و مونترال مقرون به صرفه تر است.

   در جدول زیر میانگین هزینه های زندگی در برخی از شهرهای کانادا آورده شده است:

نام شهرمیانگین هزینه های زندگی به طور سالانه (دلار کانادا)
تورنتو۴۵.۷۰۰
ونکوور۴۰.۷۰۰
ویکتوریا۳۴.۷۰۰
کالگری۳۳.۹۰۰
اتاوا۳۳.۴۰۰
ادمونتون۳۲.۶۰۰
هالیفاکس۳۱.۲۰۰
مونترال۲۸.۶۰۰
وینیپگ۲۸.۱۰۰
کِبِک۲۵.۴۰۰

  کاهش پرداختی (Pay Cheque Deduction) چیست؟

   کارفرما مبلغ معینی را از چک پرداختی ماهیانه شما کسر می کند. این مبلغ به عنوان کاهش پرداختی  شناخته می شود. کاهش پرداختی می تواند، پرداختی شما را حدود ۲۵ درصد تا ۳۵ درصد کاهش دهد. پول حاصل از این کاهش معمولا صرف این موارد می شود:

  • مالیات بر درآمد
  • طرح مستمری بگیران کانادا یا طرح مستمری بگیران کبک
  • بیمه استخدامی
  • حق عضویت اتحادیه در صورت عضویت در اتحادیه
  • مالیات بر درآمد
  • طرح مستمری بگیران کانادا یا طرح مستمری بگیران کبک
  • بیمه استخدامی
  • حق عضویت اتحادیه در صورت عضویت در اتحادیه

   موسسه حقوقی «همراه»، با تیمی از  وکلای مهاجرت زبده و متخصص، بهترین انتخاب برای کسب بهترین نتیجه است.

   عدم آگاهی و تسلط کافی به مقررات و قوانین مهاجرتی می تواند موفقیت شما در این مسیر را با خطر مواجه سازد. پیشنهاد ما به شما عزیزان، مراجعه به یک وکیل مهاجرت خوب و آگاه است که با راهنمایی های و مشاوره های اصولی او، بتوانید شانس موفقیت خود را بالا ببرید.

ارسالهای مرتبط

درج دیدگاه