سرمایه گذاری در کانادا

کانادا به دلیل داشتن شریک اقتصادی بزرگی مانند آمریکا، داشتن ۱۴ توافق نامه تجاری مختلف، حضور شرکت های پیشرو دنیا در این کشور، موقعیت ممتاز دسترسی به بازار ۵۱ کشور با حدود ۱.۵ میلیارد مصرف کننده و تولید ناخالص داخلی ۴۹.۵ تریلیون دلاری در سال، شاهد رشد روزافزون اقتصاد خود است.

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 7 دقیقه
[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ content_background_style=”cover” rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″]

جعبه اطلاعات کلیدی!

[gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • خرید ملک در کانادا به اخذ اقامت دائم این کشور منجر نمی شود.
 • روش های سرمایه گذاری در کانادا به دو شکل استانی و فدرال معرفی شده اند.
 • امکان همراهی خانواده در صورت اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا وجود دارد.
 • کانادا یکی از ارزان ترین راه های مهاجرتی را ارائه می دهد.
 • بهترین برنامه سرمایه گذاری در کانادا، کارآفرینی است.

[/gem_list][/gem_textbox]

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

   مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری که یکی از مطمئن ترین راه های کسب اقامت دائم این کشور است، از طریق برنامه های متنوع مهاجرتی ایالت های مختلف این کشور امکان پذیر است.

    کانادا به دلیل داشتن شریک اقتصادی بزرگی مانند آمریکا، داشتن 14 توافق نامه تجاری مختلف، حضور شرکت های پیشرو دنیا در این کشور، موقعیت ممتاز دسترسی به بازار 51 کشور با حدود 1.5 میلیارد مصرف کننده و تولید ناخالص داخلی 49.5 تریلیون دلاری در سال، شاهد رشد روزافزون اقتصاد خود است.

   باید توجه داشت که کانادا تنها کشور «گروه 7» است که کم ترین مالیات را از تجارت های نوپا دریافت می کند. ضمن این که این کشور پس از ژاپن در رده دوم با ثبات ترین کشورها از لحاظ سیاسی قرار دارد؛ در میان کشورهای «گروه 20»، کم ترین نرخ فساد را دارد؛ در سطح جهانی دوازدهمین کشور از نظر نرخ پایین میزان فساد است؛ سالم ترین نظام بانکی در میان کشورهای «گروه 7» و ششمین کشور جهان از این حیث است.

   مجموعه این عوامل سبب شده تا این کشور به مقصدی محبوب برای متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری مبدل شود. در عین حال دولت کانادا راه های مختلفی را برای تسهیل سرمایه گذاری متقاضیان مهاجرت به این کشور از این طریق در نظر گرفته است.

   این استقبال و تمایل برای انتخاب کانادا به عنوان کشور مقصد جهت سرمایه گذاری و اخذ ویزا و اقامت دائم، کارشناسان موسسه حقوقی همراه را بر آن داشت تا تهیه مجموعه مقاله هایی با عنوان راه های سرمایه گذاری در کانادا را در دستور کار خود قرار بدهند و از طریق آن به سوال هایی مانند، سرمایه گذاری در کانادا از چه روش هایی ممکن است؟ آیا همه روش های سرمایه گذاری در کانادا منجر به اخذ اقامت این کشور می شوند؟ بهترین روش های سرمایه گذاری در کشور کانادا کدامند؟ شرایط و مدارک لازم برای سرمایه گذاری در کانادا چیست؟ پاسخ هایی دقیق و کامل بدهند.

   چنانچه شما نیز علاقه مند به مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در این کشور هستید، می توانید با مطالعه مجموعه مقاله های تهیه شده در این زمینه، اطلاعات مورد نیاز را برای سرمایه گذاری در کانادا و اخذ ویزا و اقامت این کشور کسب کنید. در صورت داشتن هر سوالی در هر زمینه مربوط به مهاجرت می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما اقدام نمایید؛ همینطور می توانید از طریق صفحه مشاوره رایگان نوبت مشاوره خود را رزرو کنید(مدت محدود!).

تجارت و سرمایه گذاری در کانادا

   تجارت و سرمایه گذاری در کانادا از طریق برنامه ها و شرایط تعیین شده در این زمینه توسط دولت و نیز استان های مختلف امکان پذیر است. برنامه های مذکور اعم از موقت، دائم و آزمایشی، همگی با هدف اصلی تامین بهترین و امن ترین شرایط سرمایه گذاری، تامین سرمایه کافی برای فعالیت اقتصادی از طریق سرمایه گذاری خارجی و جذب افراد دارای توانایی های قابل توجه که امکان کمک به اقتصاد کانادا را داشته باشند، طراحی می شوند.

   این ویژگی ها در کنار نرخ پایین مصادره اموال در کانادا، قرار گرفتن در میان 10 کشوری که شروع کسب و کار در آن ها آسان است، رشد روزافزون سرمایه گذاری خارجی که در سال 2019 به حدود 43 درصد بیشتر از میانگین یک دهه اخیر رسید و حمایت از ایده های نو در زمینه کسب و کار، کانادا را به مقصدی وسوسه انگیز برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

مزایای تجارت و سرمایه گذاری در کانادا

   سرمایه گذاری در کانادا می تواند مزایای مهم و قابل توجهی را برای فرد سرمایه گذار و اعضای خانواده اش به دنبال داشته باشد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ content_background_style=”cover” rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • امکان دریافت اقامت دائم
 • برخورداری از فرصت تجارت و تعامل با بازار جهانی
 • هزینه های پایین سرمایه گذاری
 • ریسک پایین سرمایه گذاری
 • برخورداری از مزایای اجتماعی به سبک زندگی اروپایی
 • بهره مندی از برنامه بهداشت ملی، آموزش سطح بالا و کم هزینه و بازنشستگی ملی با مستمری معین سالانه
 • نرخ پایین کارمزدها و دستمزد کارگران و افراد ماهر
 • بهره مندی از سرمایه انسانی کارآمد
 • امکان برخورداری از بازار داخلی گسترده با 30 میلیون جمعیت
 • بهره مندی از زیرساخت ها و شبکه های بسیار پیشرفته حمل و نقل

[/gem_list][/gem_textbox]

   اما باید توجه داشت که وابستگی اقتصاد کانادا به آمریکا، یکی از نقاط ضعف مهم آن محسوب می شود.

انواع روش های سرمایه گذاری در کانادا

   انواع روش های سرمایه گذاری در کانادا را به عنوان کشوری که در زمره ارائه دهنده ارزان ترین روش های مهاجرتی در جهان قرار دارد، می توان به ترتیب زیر دسته بندی کرد:

[gem_textbox content_background_color=”#ffd0a8″ content_background_style=”cover” rectangle_corner=”rt,lb” border_radius=”20″][gem_list type=”disc-style-2″ color=”1″]

 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک: این شیوه سرمایه گذاری که در برخی از استان های کانادا در نظر گرفته شده است که به اخذ اقامت کانادا منجر نمی شود. خریدار ملک باید 65 درصد هزینه خرید را در دست داشته باشد که 35 درصد آن به عنوان پیش پرداخت باید ارائه شود. روند خرید ملک در کانادا بین 2 تا 3 ماه به طول می انجامد.
 • سرمایه گذاری از طریق خوداشتغالی: این روش برای نویسندگان وسردبیران و روزنامه نگاران، مترجمان، اصطلاح شناسان و مفسران، تهیه کنندگان، کارگردانان ، بازیگران و کمدین ها، نقاشان، مجسمه سازان و هنرمندان تجسمی، عکاسان، طراحان داخلی و دکوراتورها، ورزشکاران و مربیان و مسئولان و داوران ورزشی تعریف شده است.
 • سرمایه گذاری از طریق برنامه های سرمایه گذاری فدرال یا استانی: طیف گسترده این نوع سرمایه گذاری سبب شده تا ما مجموعه مقاله هایی را جهت تشریح آن در نظر بگیریم. برای اطلاع از این برنامه ها که مبتنی بر سیستم امتیازبندی هستند، مطالب وب سایت ما را دنبال کنید.
 • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی: به این معنا که متقاضی به دنبال ایجاد کسب و کاری نو در کانادا است.
 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی: تولید ناخالص داخلی بالای کانادا، سرمایه گذاران زیادی را برای خرید سهام و اوراق قرضه به سمت این کشور متوجه کرد. اکنون این روش تنها برای اتباع کشورهای خاصی امکان پذیر است. ضمن این که شانس موفقیت سرمایه گذاری در این روش بسیار پایین است.
 • سرمایه گذاری از طریق خرید بیزنس: خریداری بیزنس و فعال کردن آن کسب و کار می تواند به اقامت دائم و تابعیت منجر شود.
 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت: سه نوع مختلف ثبت شرکت در کانادا در قالب استانی یا فدرال شامل، شرکت های مشارکتی، شرکت های مالکیت انحصاری و شرکت های سهامی هستند.

[/gem_list][/gem_textbox]

   این سرمایه گذاری ها می توانند در زمینه های مختلف، کشاورزی، مواد غذایی، صنعت خودروسازی، مواد شیمیایی و پلاستیک، ارتباطات، رسانه های دیجیتال، معاون و نفت و گاز انجام شوند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا

  تهیه و ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزا، مهم ترین گام در فرآیند مهاجرت است. از این رو همراهی یک وکیل مهاجرتی خوب و آگاه از قوانین بین المللی می تواند، این گام را محکم تر کرده و به هدف نزدیک تر کند.

   موسسه حقوقی «همراه» به دلیل در اختیار داشتن وکلای برجسته و مسلط به زبان های خارجه در کشورهای مقصد، احتمال ریجکتی درخواست را کاهش داده و همراهی مطمئن برای شما خواهد بود. پس اگر قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا را دارید، همین حالا با ما تماس بگیرید.

   مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا، براساس برنامه های دولتی و استانی در نظرگرفته شده برای این امر متنوع و متفاوت هستند. اما ارائه پاسپورت معتبر و داشتن حداقل سرمایه مورد نیاز تقریبا در همه موارد مشترک است.

   ضمن این که داشتن مدرک زبان و مدرک تحصیلی یا سابقه کار مرتبط می تواند امتیاز بیشتری را برای شما دنبال داشته باشد.

سوالات متداول در مورد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا
 • 100 هزار دلار کانادا؛ البته این شرط در کنار لزوم ایجاد یک شغل تمام وقت برای یک شهروند و فرد مقیم کانادا، منجر به اخذ اقامت دائم می شود.
 • خیر اما امتیاز متقاضی با داشتن این مدارک افزایش می یابد.

این امر به صورت مستقیم ممکن نیست؛ بلکه دریافت اقامت پس از گذشت 4 سال (گذشت 2 سال از اخذ ویزای سرمایه گذاری و گذشت 2 سال از حضور در کانادا) ممکن می شود.

 •  تاسیس شرکت و برنامه های کارآفرینی استانی
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.