تهران، میدان آرژانتین، خیابان نوزدهم، پلاک 10، واحد 7

هزینه زندگی در استرالیا آپدیت ۲۰۲۱

هزینه تحصیل در استرالیا چقدر است؟ خرج ماهیانه زندگی در استرالیا چقدر است؟ گران ترین و ارزان ترین شهرهای استرالیا کدامند؟ اجاره خانه در استرالیا چقدر است؟
زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۰ دقیقه

هزینه زندگی در استرالیا

   در هنگام مهاجرت، برای داشتن انتخابی مناسب و مطابق با شرایط خود، باید در مورد مسائل و موضوع های زیادی کنکاش کرد، چون این تصمیم، تصمیمی بسیار تاثیرگذار و سرنوشت ساز است. یکی از این موضوع ها و مسائلی که قبل از هر گونه اقدامی باید به آن توجه ویژه داشت، هزینه زندگی در کشور مقصد است. هزینه هایی همچون خرید یا اجاره خانه، هزینه تحصیل فرزندان، حمل و نقل، مالیات و ….

   ما در مقاله پیش رو، هزینه های زندگی در استرالیا را به صورت کلی بررسی می کنیم و جهت آشنایی و اطلاعات بیشتر شما، به این سوال ها پاسخ می دهیم: متوسط هزینه زندگی در استرالیا چقدر است؟ قیمت آپارتمان در استرالیا چقدر است؟ آیا تحصیل در استرالیا رایگان است؟ ارزان ترین و گران ترین شهرهای استرالیا کدامند؟ امیدواریم که بتوانیم با این اطلاعات به شما در تصمیم گیری صحیح کمک کنیم.

    به طور معمول در مسیر مهاجرت، متقاضیان با سوال ها و ابهام های زیادی مواجه می شوند؛ در صورت داشتن هر سوالی در هر زمینه مربوط به مهاجرت می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما اقدام نمایید؛ همینطور می توانید از طریق صفحه مشاوره رایگان نوبت مشاوره خود را رزرو کنید(مدت محدود!).

میانگین هزینه های زندگی در استرالیا

   استرالیا به دلیل گستردگی و دوردست بودن به مکانی گران برای زندگی تبدیل شده است. متوسط ​​هزینه زندگی در شهرهای استرالیا نسبتا بالاست، هر چند در مقایسه با شهرهایی مانند نیویورک، لندن یا پاریس هزینه زندگی کمتر است.

   استرالیا به شش ایالت مختلف تقسیم شده که هر کدام از آن ها دارای یک پایتخت هستند. این شهرها معمولاً از گران ترین مکان ها برای زندگی در این کشور به شمار می آیند. به عنوان مثال، ​​هزینه زندگی یک فرد مجرد در سیدنی، گران‌ترین شهر این کشور، بدون احتساب اجاره خانه به طور متوسط حدود هزار و ۴۴۰ دلار در ماه و برای یک خانواده چهار نفره حدود ۵ هزار و ۲۲۰ دلار در ماه است.

   متوسط هزینه زندگی دراسترالیا به مانند دیگر مناطق جهان، تحت تاثیر عوامل متعددی مانند سبک زندگی، منطقه محل زندگی تغییر می کند. بخش عمده درآمد افراد در استرالیا صرف پرداخت اجاره مسکن (۲۹.۳ درصد)، حمل و نقل (۱۰.۴ درصد)، خرید های فروشگاهی (۳۲.۸ درصد) و قبوض خدمات رفاهی (۱۳.۸ درصد) می شود، به عبارت دیگر، بیش از نیمی از درآمد افراد برای این موارد هزینه می شود.

   متوسط هزینه زندگی در استرالیا ۲ هزار و ۵۴۶ دلار است که ۵/۲ برابر متوسط جهانی است. استرالیا در سال ۲۰۱۹ در رده بندی گران ترین کشورهای جهان در میان ۱۹۷ کشور در رده ۱۱ قرار گرفت و از نظر کیفیت زندگی، هفتمین کشور برتر شد. متوسط درآمد ماهیانه در استرالیا پس از کسر مالیات، ۴ هزار و ۷۹۱ دلار است.

هزینه خدمات درمانی

   استرالیا از یک سیستم خدمات درمانی سراسری برخوردار است که بر اساس حقوق مالیات دهندگان، بنیان نهاده شده است. خدمات درمانی یا به صورت رایگان، به صورت یارانه ای به اتباع و دارندگان اقامت دائم استرالیا ارائه می شود.

   بیمه خدمات درمانی خصوصی در استرالیا اجباری نیست، اما دولت اکیدا توصیه می کند کسانی که توانایی مالی دارند، خود را تحت پوشش بیمه خصوصی قرار دهند. ۵۰ درصد مردم این کشور به این دلیل که خدمات درمانی دولتی همه موارد مانند جابه جایی با آمبولانس را پوشش نمی دهند، تحت پوشش بیمه های خصوصی هستند

   بیمه خدمات درمانی خصوصی در استرالیا دارای سه نوع پوشش بیمه ای است: پوشش بیمارستانی، پوشش های اضافی و پوشش آمبولانس. هزینه بسته بیمه خدمات درمانی خصوصی شدیدا تابع نوع خدمات درمانی مورد نیاز افراد است. در اینجا هزینه استفاده از سه طرح خدمات درمانی خصوصی به صورت ماهیانه آورده شده است:

  • پایه: ۲۰۰ دلار استرالیا
  • متوسط: ۳۰۰ دلار استرالیا
  • سطح بالا: ۳۰۰ دلار استرالیا

هزینه های تحصیل در استرالیا

   تحصیل در مدارس دولتی استرالیا برای همه اتباع و دارندگان اقامت دائم این کشور رایگان است. افراد دیگر باید برای تحصیل، شهریه پرداخت کنند، با این حال میزان این شهریه ها نسبتاً کم است. شهریه ای که افراد خارجی مجبور به پرداخت هستند، حدود چند صد دلار به همراه هزینه خرید لوازم مدرسه است. شهریه لازم برای تحصیل در مدارس خصوصی، مبلغی در حدود ۱۰ هزار دلار استرالیا است.

   شهریه مدارس بین المللی خصوصی برای هر سال حدود ۱۷ هزار دلار است. والدین شاغل برای سپردن فرزندان خود به مراکز خصوصی  نگهداری کودکان به صورت تمام وقت، باید هزینه ای در حدود هزار و ۸۰۰ دلار برای هر ماه پرداخت کنند.

   شهریه تحصیلی که برای  دانشجویان بین المللی تعیین شده است بیش از شهریه دانشجویان داخلی است. میانگین شهریه سالیانه برای تحصیل در مقطع کارشناسی ۲۰ هزار دلار تا ۴۸ هزار دلار است. برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی، شهریه ای حدود ۲۸ هزار تا ۵۳ هزار دلار برای یک سال تعیین شده است.

هزینه های خدمات رفاهی (آب، برق، اینترنت و..)

   هزینه استفاده از خدمات رفاهی در استرالیا نسبتا بالاست. خدمات رفاهی پایه شامل برق، گاز، آب و اینترنت می شود. در ماه های گرم سال، هزینه برق مصرفی به طور مشخص، به دلیل نیاز به تهویه هوا و خنک کننده زیاد است. هزینه خدمات رفاهی برای هر فرد مجرد در آپارتمان تک خوابه، حدود ۲۲۰ دلار در ماه و برای زوجی که در آپارتمان ۲ خوابه سکونت دارند، حدود ۳۶۰ دلار در ماه است.

   متوسط هزینه خدمات رفاهی در استرالیا به صورت کلی در این جدول آورده شده است:

متوسط هزینه ماهیانه(دلار)
خدمات اساسی (برق،آب، گرمایشی، سرمایشی، زباله) برای آپارتمان ۸۵ مترمربعی۲۱۹
اینترنت (سرعت ۶۰ مگابایت، بدون محدودیت)۲۱۹
هر دقیقه مکالمه تلفن همراه با تعرفه داخلی۰.۴۲

میانگین اجاره مسکن در استرالیا

   یکی از موضوع های بسیار مهمی که باید در هنگام تعیین بودجه لازم برای زندگی در استرالیا در نظر بگیرید و به طور کامل آن را بررسی کنید، قیمت اجاره یا خرید خانه در مناطق و شهرهای مختلف این کشور و شهر محل اقامت‌تان است. قیمت اجاره و خرید در بیشتر موارد، نوسان دارند و در بیشتر شهرهای استرالیا  زندگی در حومه شهر مقرون به صرفه تر از زندگی در مرکز شهر است.

   رده بندی گران ترین و مقرون به صرفه ترین شهرها از نظر قیمت اجاره در استرالیا مشابه رده بندی شهرها براساس هزینه های کلی زندگی است: سیدنی و ملبورن در بالاترین رتبه ها قرار دارند و پرت و آدلاید ۲ شهر با قیمت مناسب هستند.

   میانگین اجاره بها در چند شهر استرالیا به شرح زیر است:

آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر (دلار در ماه)آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر (دلار در ماه)آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر (دلار در ماه)آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر (دلار در ماه)آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر (دلار در ماه)
کانبرا۱.۹۹۰۱.۶۰۸۲.۹۳۳۲.۱۸۶
ملبورن۱.۸۲۲۱.۳۸۷۳.۳۳۵۲.۲۸۱
سیدنی۱.۶۸۲۱.۲۶۴۲.۷۵۲۱.۹۳۵
پِرت۱.۴۸۰۱.۰۳۱۲.۴۰۸۱.۵۳۲
هوبارت۱.۴۳۷۱.۱۵۸۳.۱۶۲۱.۹۳۴
آدلاید۱.۳۷۹۱.۰۰۵۲.۳۱۷۱.۶۲۵
نیوکاسل۱.۳۷۸۱.۴۳۰۳.۷۰۰۲.۰۱۸
بلکتون۱.۰۳۰۸۶۵۱.۵۱۰۶۸۱
بندیگو۱.۰۳۰۹۰۰۱.۷۰۰۱.۲۰۰

میانگین قیمت خرید ملک در استرالیا

   یکی از گزینه های پیش روی افراد برای سکونت در استرالیا خرید خانه یا آپارتمان است که البته قیمت ملک در این کشور نسبتا بالاست و در هنگام خرید خانه توسط افراد خارجی هم شرایط و محدودیت هایی اعمال می شود. میانگین قیمت خرید آپارتمان در استرالیا در مرکز شهر ۸ هزار و ۱۸۲ دلار به ازای هر مترمربع و خارج از مرکز شهر ۵ هزار و ۹۴۶ دلار به ازای هر متر مربع است.

   میانگین قیمت خرید ملک در شهرهای مختلف استرالیا عبارت است از:

نام شهرقیمت هر متر مربع در مرکز شهر (دلار)قیمت هر متر مربع خارج از مرکز شهر (دلار)
ملبورن۹.۸۵۲۷.۹۹۸
سیدنی۸.۱۸۲۵.۹۴۶
نیوکاسل۷.۱۱۱۴.۰۶۶
کانبرا۶.۱۶۵۴.۶۲۷
پِرت۵.۵۸۷۳.۸۲۸
آدلاید۴.۷۹۳۳.۳۷۴
هوبارت۴.۵۸۵۳.۳۳۸

متوسط هزینه خرید مایحتاج روزانه در استرالیا

   در استرالیا بخش عمده درآمد ماهیانه افراد یعنی حدود ۳۵.۶ درصد برای خرید مایحتاج روزانه (مواد غذایی، بهداشتی و…) هزینه می شود. در اینجا قیمت برخی از این موارد آورده شده است:

رستوران

غذا برای یک نفر در رستوران ارزان قیمت۲۰ دلار
غذا برای ۲ نفر در یک رستوران متوسط۹۰ دلار
ساندویچ مک دونالد۱۲ دلار
کاپوچینو۴.۵۰ دلار

فروشگاه

شیر (پاکت یک لیتری)۱.۶۶ دلار
یک قرص نان ۵۰۰ گرمی۲.۷۵ دلار
برنج (یک کیلوگرم)۲.۷۲ دلار
تخم مرغ (۱۲ عدد)۴.۶۷ دلار
پنیر محلی (یک کیلوگرم)۱۰.۶۰ دلار
فیله مرغ (یک کیلوگرم)۱۰.۸۱ دلار
گوشت قرمز (یک کیلوگرم)۱۷.۳۸ دلار
سیب (یک کیلوگرم)۴.۴۶ دلار
گوجه فرنگی ( یک کیلوگرم)۵.۱۱ دلار
سیب زمینی (یک کیلوگرم)۳.۲۹ دلار
پیاز (یک کیلوگرم)۲.۶۶ دلار

لباس

شلوار جین۹۹.۲۳ دلار
لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره ای۶۰.۰۱ دلار
یک جفت کفش نایک۱۳۳.۸۵ دلار
یک جفت کفش چرمی مردانه۱۴۰.۷۳ دلار

ورزش و اوقات فراغت

حق عضویت ماهیانه باشگاه ورزشی۶۶ دلار
اجاره زمین تنیس (یک ساعت در آخر هفته)۲۱ دلار
بلیط سینما برای یک نفر۱۸ دلار

مراقبت های فردی

یک بسته ۱۲ تایی آنتی بیوتیک۱۷ دلار
ویزیت ۱۵ دقیقه ای پزشک۷۰ دلار
دئودرانت۴.۵۹ دلار
شامپوی مو۵.۹۹ دلار
خمیر دندان۳.۳۴ دلار
کوتاهی مو مردانه۲۹ دلار
بسته چهار تایی دستمال توالت۳.۶۳ دلار

هزینه حمل و نقل در استرالیا

   در استرالیا گزینه های حمل و نقل عمومی متفاوتی با توجه به شهر در دسترس افراد است، گزینه هایی مانند: اتوبوس، قطار، تراموا، قایق و کشتی. هزینه حمل و نقل عمومی  در بیشتر شهرهای این کشور با توجه به مسافت تعیین می شود.

   متوسط هزینه استفاده از اتوبوس شهری در استرالیا سه دلار است. متوسط هزینه رفت و آمد یک روز حدود هشت دلار می شود. هزینه سفرهای بین شهری از طریق اتوبوس معمولاً بین ۳۵ تا ۶۵ دلار است. به عنوان مثال، هزینه بلیط تک نفره از سیدنی به ملبورن حدود ۶۵ دلار است. تاکسی ها از حدود چهار دلار شروع می شوند و برای هر کیلومتر ۲ دلار اضافه می شود.

   سریع ترین و در عین حال گران ترین راه برای سفر در سراسر استرالیا، هواپیماست. میانگین هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در استرالیا به صورت زیر است:

بلیط یک طرفه (حمل و نقل داخلی)۴.۴۰ دلار
بلیط ماهیانه (قیمت عادی)۱۵۲ دلار
ورودی تاکسی۴.۲۰ دلار
هر کیلومتر استفاده از تاکسی۲ دلار
انتظار یک ساعته تاکسی۴۹ دلار
یک لیتر بنزین۱.۴۶ دلار

میزان مالیات بر درآمد در استرالیا

درآمد مشمول مالیاتمیزان مالیات بر درآمد
۰ تا ۱۸.۲۰۰ دلارمعاف از مالیات
۱۸.۲۰۱ دلار تا ۴۵.۰۰۰ دلار۱۹ سنت به ازای هر دلار
۴۵.۰۰۱ دلار تا ۱۲۰.۰۰۰ دلار۵.۰۹۲ دلار به علاوه ۳۲.۵ سنت به ازای هر یک دلار
۱۲۰.۰۰۱ دلار تا ۱۸۰.۰۰۰ دلار۲۹.۴۶۷ دلار به علاوه ۳۷ سنت به ازای هر یک دلار
بیش از ۱۸۰.۰۰۰ دلار۵۱.۶۶۷ دلار به علاوه ۴۵ سنت به ازای هر یک دلار

   نرخ های مالیاتی فوق شامل ۲ درصد  مالیات خدمات پزشکی نمی شود.

گران ترین و ارزان ترین شهرهای استرالیا کدامند؟

   سیدنی گران ترین شهر استرالیاست. این شهر همواره در میان ۲۰ شهر گران جهان قرار می گیرد. ملبورن دومین شهر گران استرالیا با توجه به هزینه های زندگی و میانگین اجاره بهای پرداختی است. شهرهای گران بعدی کانبرا، هوبارت و بریسبان هستند که عمده گرانی آن ها ناشی از قیمت اجاره و خرید خانه است.

   ارزان ترین شهرهای استرالیا، آدلاید، پِرت و داروین هستند که در این مناطق قیمت خانه ثابت و در برخی موارد، به طور مشخص پِرت، قیمت خانه شیب نزولی دارد. در جدول زیر میانگین هزینه های زندگی در برخی از شهرهای استرالیا آورده شده است:

نام شهرهزینه زندگی برای افراد مجرد (ماهیانه به دلاراسترالیا)هزینه زندگی برای خانواده چهارنفره (ماهیانه به دلار استرالیا)
سیدنی۱.۴۵۰۵.۲۵۰
ملبورن، ویکتوریا۱.۳۰۰۴.۶۵۰
پرِت، استرالیا غربی۱.۳۰۰۴.۷۰۰
هوبارت، تاسمانی۱.۲۵۰۴.۴۰۰
آدلاید، استرالیای جنوبی۱.۱۶۰۴.۱۰۰

   بهره گرفتن از مشاوره و راهنمایی های وکلای مهاجرتی آگاه و مسلط به مسائل روز مهاجرتی، نقشی کلیدی در موفقیت آمیز بودن فرآیند مهاجرت شما دارد؛ بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که در صورت امکان با همراهی یک وکیل مهاجرت خوب این مسیر را آغاز کنید.

   موسسه حقوقی «همراه»، با در اختیار داشتن بهترین وکلا و کارشناسان مهاجرتی می تواند بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورد.

ارسالهای مرتبط

درج دیدگاه